• فرارسیدن ماه محرّم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان بر شیعیان جهان تسلیت باد.

  فرارسیدن ماه محرّم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان بر شیعیان جهان تسلیت باد.

 • گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

معاون وزیر صمت گفت: مقرر شد نمایندگان فرش دستباف در یک کارگروه تخصصی، پیشنهاد جامعی در حوزه تعهد ارزی فرش دستباف طراحی و ارائه کنند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل ازگزارش بازار، علیرضا پیمان پاک در کمیته فرش دستباف استان اصفهان گفت: نمایندگان فرش دستباف مقرر شد در یک کارگروه تخصصی، پیشنهاد جامعی در حوزه تعهد ارزی فرش دستباف طراحی و در ستاد مقابله با تحریم شورای عالی امنیت ملی چکش‌کاری شود و با بررسی چند سناریو به شکل تخصصی، در هفته آینده به یک طرح جامعی در این عرصه برسند.

معاون وزیر صمت در کمیته فرش دستباف استان اصفهان اظهار داشت: علاوه بر اینکه در حوزه ورود موقت و مسائل مرتبط با مرمت فرش مصوبه‌ای در کمیته اقدامات ارزی ثبت شده است، بخشی از مسائل فراقانونی است مثل اصلاح قانون گمرک که یک مسئله زمان‌بر است و مقرر شد در ستاد مقابله با تحریم شورای عالی امنیت ملی این مسائل تعریف و پیشنهاد شود و به مصوبه‌ای که مورد نظر دوستان است، دست یابیم.

وی تعرفه ابریشم را از دیگر مباحث تجارت خارجی حوزه فرش دستباف ذکر کرد و افزود: مقرر شد نمایندگان حوزه فرش طرحی را در این ارتباط تعریف و طی آن دغدغه تولیدکنندگان داخلی ابریشم را رفع کند و بر این اساس تعرفه‌ها اصلاح و تولید با قیمت رقابتی صورت بگیرد و با نهایی شدن طرح، با وزیر جهاد به شور گذاشته شود و به نتیجه برسانیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: کارت بازرگانی نیز از دیگر مشکلات تولیدکنندگان فرش‌دستباف است که این مشکل در شرکت‌های دانش‌بنیان شهرک‌های صنعتی هم هست که در این ارتباط بسته‌ای طراحی و بادرنظر گرفتن تمامی چالش‌ها مصوبه نهایی از هیئت دولت دریافت کنیم.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت نیز در این کمیته با اشاره به اداره صنایع عمومی در وزارتخانه گفت: صنایعی، چون لوازم خانگی، نساجی، کیف و کفش چرم، فرش‌ماشینی، صنایع خلاق و لوازم بهداشتی و آرایشی و صنایع کوچک در این اداره تعریف شده و تمام آنچه در حوزه صنعت است به این اداره بر می‌گردد.

محمدمهدی برادران با بیان اینکه صنعت فرش به طور ویژه به بخش خصوصی و دولت بر می‌گردد که پیشنهادات مشخصی در حوزه صادرات آن بر اساس دیده بانی و گزارشات و مستندات دریافتی از استان‌ها تعریف شده است، افزود: با هماهنگی سازمان تجارت در کشورهای مختلف رایزنی‌ها صورت داده شده و مسئله صادرات فرش دستباف اصفهان را به جد دنبال هستیم.

وی با بیان اینکه به جای پرداخت وام و تسهیلات به تولیدکنندگان فرش از سوی بانک ما این اقدام را صورت دادیم، ادامه داد: شرایط مناسبی برای قالیبافان فراهم نیست و شاهد تخلفات و کم‌کاری‌های زیادی در این عرصه بودیم که اکنون شاهد مطالبات خوبی در حوزه حمایت از قالیبافان بودیم و دوره‌های آموزشی در سطوح مختلف از جمله دانش‌آموزان برگزار شده است.

برادران از فعال شدن دفاتر استانی در حوزه‌های مختلف از جمله واردات مواد اولیه، بازرگانی و تخصیص وام و تسهیلات و بیمه قالی‌بافان خبر داد و افزود: فرش از جایگاه بالایی نسبت به اصناف دیگر برخوردار است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه