• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است. منشأ این اهمیت و جایگاه ویژه، ارزش هنری فرش و دست ساخته بودن آن در تمامی فرایندهای مرتبط بوده است.

به همین جهت فرش دستباف ایرانی بر خلاف تولیدات سایر کشورها یک کف پوش ساده نبوده و بار سنگینی از فرهنگ ایرانی را به دوش کشیده است.
باری که هزاران سال است توسط فرش ایرانی، خانه به خانه و سینه به سینه منتقل شده  و بی تردید منتقل خواهد شد. درخت تناور فرش دستباف ایرانی که ریشه ای عمیق در دل  و جان این ملت دوانده است حاصل هنر دوستی و هنرمندی ایرانیان از هزاران سال پیش تا به امروز بوده است و همچنان به حیات پر برکت و جان افزای خود ادامه خواهد داد.

بخش هایی از فرش ایران اما بسان بسیاری از هنرها از جمله منسوجات و  پارچه بافی در دوران ظهور تکنولوژی به سمت مکانیزه شدن حرکت کرد اما محصول تولید شده در این روش حائز  تفاوت های ماهوی بسیاری با فرش دستباف اصیل ایرانی است. 
در یکی از تازه ترین این تحولات، فرش هایی با ابریشم مصنوعی که تنها شیرازه دستی دارند، به بازار عرضه شده اند. این پدیده که گاه به نام فرش ابریشم دستباف و گاه با نام فرش دستباف نما به بازار عرضه می شوند هرگز نمی تواند تهدیدی برای کلیت فرش ایرانی باشد چنانکه در سایر هنرها این اتفاق رخ نداد و هنر اصیل همچنان دارای مخاطبان و هواداران بیشماری است. 

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران وظیفه خود می داند که به مخاطبین گرامی توصیه نماید که حتما پس از خرید فرش ها فاکتوری که در آن مشخصات فرش از جمله مواد اولیه، محل بافت و همینطور دستباف بودن فرش در آن قید شده باشد ( به عنوان مثال فرش دستباف تمام ابریشمی بافت قم )، از فروشندگان محترم دریافت کنند تا در صورت بروز هر گونه اختلاف، ماجرا در مراجع قانونی قابلیت پیگیری داشته باشد.

در خاتمه هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران فرارسیدن سال جدید و عید سعید نوروز را به یکایک مردم بزرگوار ایران تبریک عرض نموده و برای همگان بویژه اهالی خانواده بزرگ فرش دستباف سالی همراه با سربلندی  و سلامتی را آرزومند است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه