اخبار

عضو اتحادیه سراسری فرش دستباف کشور با بیان اینکه احتمال جعل شناسنامه فرش دستباف نزدیک به صفر است گفت: کد RFID تراشه‌ای که در فرش و شناسنامه جاگذاری خواهد شد که موجب می‌شود جعل شناسنامه به صفر برسد.

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه یک نوگرایی و تغییر نگرش در حوزه فرش دستباف نیاز است، گفت: اگر به روش قبل ادامه دهیم، وضعیت همینگونه خواهد بود و چیزی از این میراث گرانبها باقی نخواهد ماند.

 استاندار کرمان گفت: فرش دستباف سرمایه معنوی استان کرمان است و ارزش فرهنگی داشته و باید حفظ شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی قم گفت: بررسی درخواست‌های ارائه شده در درگاه ملی مجوزها،‌ نشان می‌دهد درخواست صدور مجوز برای فعالیت در زمینه تولید فرش دستباف در این استان از جمله بیشترین مواردی بوده که در سامانه توسط متقاضیان دریافت مجوز کسب و کار ثبت شده‌است.

 جعفری، رئیس اداره فرش سازمان صمت زنجان، گفت: صادرات فرش دستباف زنجان طی چند سال اخیر کاهش یافته است و افزایش مواد اولیه و تحریم ها علت این مساله است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکت های تعاونی تولید کنندگان فرش دستباف شهری با اشاره به اینکه از شهریور امسال تمام محصولات صادراتی شناسنامه دار شده است گفت:فرش ایران به دلیل اینکه تاکنون شناسنامه نداشت، به صورت رسمی خرید و فروش و صادرات نمی‌شد.

 در سال‌های اخیر به دلیل سیاست‌های غلط دولتمردان، رفوگران فرش دستباف ایران در کشورهای همسایه درحال رفو کردن «فرش‌های ایرانی» هستند.

 رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف تبریز گفت: حجم صادرات فرش ایران طی یک دهه گذشته به یک دهم رسیده و از ۵۰۰ میلیون دلار در سال به کمتر از ۵۰ میلیون دلار کاهش یافته است.

 جعفری، رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان گفت: براساس آخرین آمار تنها پنج هزار و ۲۰۰ نفرقالی باف در استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

 رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بهار از تولید ۱۰۰ مترمربع فرش دستباف توسط مددجویان کمیته امداد این شهرستان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

مهدی عبادی اظهارکرد: تجهیز کارگاه‌ها از جمله تأمین دارهای قالیبافی و ابزار کار لازم با کمک بلاعوض بانک اقتصاد نوین و در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی آن بانک انجام شده است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه