اخبار

 پس از پیگیری‌های مستمر چند ساله، دستاوردهای خوبی برای رفع برخی از مشکلات صادرات فرش دستباف محقق شد است.

به گزارش بازار، سید مرتضی حاجی اکامیری یکی از اعضای هیات اتاق تهران گفت: از ۴۰۰ رشته صنایع دستی شناخته شده در جهان، تنها ۳۰۰ رشته در کشور ما سابقه دارند و در حال حاضر بزرگترین آن فرش دستباف است. صنعت. صادرات فرش در سال های اخیر ۴۴ درصد از صادرات غیرنفتی کشور را به […]

میزخدمت تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا برای صنوف تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف ، بنکداران و طاقه فروشان پارچه، طلافروشان، فروشندگان لوازم التحریر، چرم فروشان در مسجد چهارسو برگزار شد.

 فرشباف اردبیلی با اشاره به مشکلات بیمه ای فرشبافان اردبیلی گفت: ۱۰ سال است که نهادهای متولی می گویند ظرفیت بیمه پر است و این جای تعجب دارد.

نخستین جشنواره قالی کرمان و بزرگ‌ترین نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف ایران شب گذشته آغاز به کار کرد. اولین جشنواره قالی کرمان و بزرگ‌ترین نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف ...

مد‌‌‌‌یرعامل اتحاد‌‌‌‌یه سراسری تعاونی‌های تولید‌‌‌‌کنند‌‌‌‌گان فرش د‌‌‌‌ستباف ایران می‌گوید ایران وارد‌کننده پشم و ابریشمی شده است که زمانی تولید‌کننده و صادرکننده پشم و ابریشم بوده است. 

 هیات وزیران مصوب کرد که ورود موقت فرش دستباف و سایر بافته‌های داری ایرانی برای انجام عملیات تعمیر، رفوگری، شست و شو، رنگ برداری، و عرضه در نمایشگاه آزاد است.

معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با راه اندازی قابلیت امضای الکترونیک اظهارنامه پلمب دفاتر تجارتی در ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد دیگر نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان جهت ارائه فیزیکی اظهارنامه به دفاتر شرکت پست در سراسر کشور نیست.

آقامیری، رئیس کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق ایران کاهش میزان رفع تعهد ارزی برای فرش دستباف در بودجه سال آینده تمدید نشده، اما فعالان حوزه فرش همچنان به دنبال راه‌حلی برای تمدید این قانون هستند.

مشکلات در صادرات و ادامه دار بودن تحریم‌ها باعث شده تا صنعت فرش دستباف کم کم به سمت نابودی و زوال حرکت کند بطوریکه در شرایط فعلی دیگر کمتر بافنده‌ای از بافت فرش‌های دست باف استقبال می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه اقدام عملی برای حمایت از صادرات فرش دستبافت نشده است گفت: باور داریم در حوزه صادرات فرش و صنایع دستی در کشور باید روش های جدید تصمیم سازی مورد توجه و عمل قرار گیرد و ما در اتاق بازرگانی این موضوع را با جدیت دنبال می کنیم.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه