اخبار

رئیس مرکز ملی فرش ایران سکوت خود را شکست و در مورد چالش های مرکزملی فرش و ماجرای گفتگوی خود با رئیس جمهور روسیه سخن گفت.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف از اجرای طرح فروش اقساطی فرش خبر داد و گفت: در نمایشگاه امسال طرح فروش اقساطی فرش را با همکاری بانک توسعه تعاون پیش‌بینی شده و کسانی که از این نمایشگاه، فرش خریداری کنند ۸۰ درصدش را بانک توسعه تعاون به عنوان تسهیلات ۳۶ ماهه پرداخت می‌کند و ۲۰ درصد دیگر آورده خریدار است.

رییس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: سامانه فروش مستقیم فرش دستباف استان راه‌اندازی و فعال می‌شود.

سهم فرش و صنایع دستی با ۷۰۰ تن صادرات به ارزش بیش از ۱۵ میلیون دلار در فروردین امسال، از کل ارزش صادرات غیرنفتی فقط ۰.۴ درصد بوده ولی با وجود کاهش وزن صادرات این محصولات، ارزش آن افزایش یافته است.

فرش نامدار قم که در جهان شهرت دارد، در شهر خودش بدون ویترین مبادله می شود.

 فرماندار هریس با اشاره به برند و جایگاه فرش هریس در گذشته گفت: فرش اصیل هریس طی سال های اخیر در ورطه فراموشی و انقراض قرار گرفته است.

سالانه 290 هزار متر مربع فرش دستباف در آذربایجان‌غربی تولید می شود.

معاون وزیر صمت گفت: بیش از ۳۵ هزار اشتغال جدید درحوزه فرش دستباف طی سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ ایجاد شد همچنین ۴۶ درصد رشد تولید و ۱۰ درصد افزایش صادرات ثبت شده است.

معاون وزیر صمت گفت: مقرر شد نمایندگان فرش دستباف در یک کارگروه تخصصی، پیشنهاد جامعی در حوزه تعهد ارزی فرش دستباف طراحی و ارائه کنند.

جلسه هم اندیشی فعالان حوزه هنر فرش دستباف استان در اتاق بازرگانی تبریز و بر ضرورت معرفی فرش تبریز در رقابت های جام جهانی فوتبال تاکید شد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران به اهمیت بافت فرش دستباف جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در تبریز به منظور معرفی و شناساندن این هنر صنعت به دنیا اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حضور فرش آذربایجان شرقی در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ نگاه‌ها بار دیگر به سمت فرش دستباف جلب شود.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه