اخبار

طرح فرش دست بافت با عنوان آرش کمانگیر نخستین بار در مرکزملی فرش ایران به نام خانم " منیره نظری" هنرمند وفرش باف آملی نیز به ثبت رسید.

طراحی شناسنامه ویژه برای فرش‌های متبرک حرم مطهر رضویقرار است از ابتدای زمستان ۱۴۰۱ فرش‌های متبرک حرم مطهر رضوی به هنگام فروش به خریداران با شناسنامه‌ای ویژه عرضه شوند، فرش‌های پر نقش و نگاری که برای مفروش کردن صحن و سرای شمس‌الشموس آقا علی‌بن موسی‌الرضا (ع) تولید می‌شوند.

 سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: با احصاء مشکلات حوزه فرش توسط متولیان آن و تدوین سند توسعه فرش دستباف بعنوان یک نقشه راه، مشکلات قالیبافان استان رفع خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به اشتغالزایی و ظرفیت‌های بالای هنرصنعت فرش دستباف، بر ضرورت سرمایه گذاری در فرآوری پشم تاکید کرد و واگذاری مجوز تاسیس تعاونی به اتحادیه های سراسری را به جهت کاهش زمان صدور مجوزها خواستار شد.

 سرپرست معاونت امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: سالانه ۲۹۰ هزار مترمربع انواع فرش دست بافت در استان تولید می شود.

برای نخستین بار ، فرش بافان و هنرمندان صنایع دستی کشور از طریق صندوق توسعه صنایع‌ دستی و فرش دستباف بیمه می شوند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: دستبافته‌هایی از تولید کنندگان و هنرمندان صنعت فرش دستباف ایران، با موضوع جام جهانی به عنوان سفیر فرهنگی، سفیر صلح و دوستی و پیام آور صلح در عرصه جهانی به شمار می‌رود.

یک قطعه تابلو فرش دستباف ایرانی هم‌زمان با فرا رسیدن مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر، به رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اهدا شد.

پژوهشگر حوزه فرش معتقد است قالی همان پاسپورت ایرانی محسوب می‌شود که از آن میلیون‌ها عدد در سراسر جهان پراکنده است.

کرمانشاه سالانه نزدیک به یکصد هزار مترمربع فرش دستباف در کرمانشاه تولید شده که بخشی از آن نیز راهی بازارهای جهانی می‌شود، نزدیک به ۳۵ هزار بافنده در کرمانشاه فعالیت دارند و فرش سنقر و گلیم هرسین در جهان شهره است و همه اینها بخشی از ظرفیت‌های کرمانشاه در حوزه فرش و گلیم است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف از قالیبافی به عنوان شغلی درآمدزا، صادرات محور و دارای ارزش افزوده بالا نام برد و تشکیل اتحادیه یا سازمانی به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه فراوری پشم و ابریشم و حمایت از نوغان داران را خواستار شد.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه