• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

در سال‌های گذشته فرش ایرانی توسط برخی کشورها سرقت شده است؛ میراثی که این روزها حال خوشی ندارد؛ چراکه رونق خود را از دست داده است و با وجود ظرفیت‌‌‌های لازم برای اینکه به رونق و شکوفایی اقتصاد کشور کمک کند، امکانات لازم و کافی برای تولید و صادرات را ندارد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از گزارش اکونگار؛ مسعود سپهرزاد، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌‌‌رسانی اتاق اصناف تهران با اشاره به شرایط نابسامان فرش ایرانی گفت: متاسفانه تحریم‌‌‌ها به قوت خود باقی هستند و ما مشکلات زیادی در حوزه فرش داریم. این بازار در رکود کامل به سر می‌‌‌برد و متاسفم که از سوی دولت هم حمایت آن‌‌‌چنانی نمی‌‌‌شویم و به‌‌‌جای اینکه با توجه به تحریم ما را حمایت کنند، قدمی برای ما برنمی‌‌‌دارند.

او با تاکید بر اینکه فرش دستباف، کالایی استراتژیک است، توضیح داد: حدود ۱۰ تا ۱۵ و در نهایت ۲۰‌درصد این کالا، مصرف داخلی داشته و مابقی باید صادر شود، ولی ما فرش‌‌‌های انباشته در بازار کشور داریم و کورسوی امیدی که درِ بازارهای جهانی به روی ما باز شود مشاهده نمی‌شود!

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران با اشاره به فعالیت سایر رقبا بیان کرد: رقبای فرش ایرانی از ما پیشی گرفته و مشغول فعالیت هستند و این به دلیل ‌حضور نداشتن ما در بازارهای جهانی است که آنها عرض‌اندام می‌کنند. متاسفانه کشورهایی مانند پاکستان، نپال و تا حدودی چین فرش ایرانی را به نام خود صادر می‌کنند و به این صورت هویت فرش ایرانی را مخدوش کرده‌اند.

سپهرزاد در پایان گفت: نقشه‌‌‌هایی بوده که از ما کپی کرده‌‌‌اند، اما رنگ‌‌‌آمیزی جدید و به سلیقه مشتری روی آن پیاده کرده‌‌‌اند؛ دلیلش هم این است که سال‌های متمادی است در نمایشگاه‌‌‌ها حضور داشته و با مشتری در تماس هستند و با سلیقه آنها آشنا هستند، در حالی که ما از مشتری دور هستیم و ممکن است ایراداتی در رنگ‌‌‌های ما باشد، اما اصالت فرش و طراحی‌‌‌هایی که در فرش ایران وجود دارد، کاملا توسط کشورهای دیگر کپی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه