• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

عضو اتاق بازرگانی ایران از تضعیف روزافزون صنعت فرش دستباف کشور در پی سیاست‌های نادرست دولتی گفت و تصریح کرد که دولت این صنعت تحریم‌شده را به حال خود رها کرده است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از ایلنا، احد عظیم‌زاده با تاکید بر مظلومیت فرش دستباف ایران گفت: عرصه به قدری بر فعالان این صنعت تنگ شده که گویا فرش دستباف صنعت ملی کشور نیست، در حالی که امروز ۲میلیون و ۵۷ هزار بافنده در این صنعت مشغول هستند، این افراد به همراه اعضای خانواده‌شان جمعیتی حدود یک دهم کل جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند که از این صنعت ارتزاق می‌کنند.

وی افزود: با این وجود دولت این صنعت را به حال خود رها کرده و امور آن را به یکی از معاونان رده پایین وزارت صنعت معدن تجارت واگذار کرده است، ما به این وضعیت معترضیم و انتظار داریم صنعت فرش ایران زیر نظر نهاد ریاست جمهوری یا وزارت صمت اداره شود. نمایندگان تبریز در مجلس نیز هیچ‌گاه جویای مشکلات این صنعت نبودند.

عظیم‌زاده تصریح کرد: صادرکنندگان فرش در شرایطی ملزم به بازگشت ارز حاصل از صادرات هستند که در جریان تولید هیچ ارزی از دولت دریافت نمی‌کنند.

رئیس اتحادیه فرش‌فروشان تبریز گفت: رفوگران فرش ایرانی در ترکیه مشغول به کار شده‌اند و به تعمیر فرش اشتغال دارند، این اتفاق برآمده از سیاست‌های نادرستی است که در این صنعت اعمال شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امریکا صنعت فرش ایران را تحریم کرده و با این کار ۱۰ میلیون ایرانی را در درآمدزایی از صنعت با مشکل روبه‌رو کرده با این حال تحریم‌های داخلی بیشتر از تحریم‌های امریکایی صنعت فرش ایران را در تنگنا قرار داده است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه