• درگذشت پیشکسوت بازار فرش، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، مرحوم مغفور حاج احمد کریمی اصفهانی را تسلیت عرض می‌نماییم.

  درگذشت پیشکسوت بازار فرش، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، مرحوم مغفور حاج احمد کریمی اصفهانی را تسلیت عرض می‌نماییم.

 • گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه یک نوگرایی و تغییر نگرش در حوزه فرش دستباف نیاز است، گفت: اگر به روش قبل ادامه دهیم، وضعیت همینگونه خواهد بود و چیزی از این میراث گرانبها باقی نخواهد ماند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از ایسنا، سیدمهدی طبیب زاده در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کرمان با موضوع بررسی مسائل صنعت فرش استان کرمان اظهار کرد: فرش کرمان جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد و نگرش نویی نیاز دارد زیرا اگر به روش قبل ادامه دهیم، وضعیت همینگونه خواهد بود و چیزی از این میراث گرانبها باقی نخواهد ماند.

وی تصریح کرد: یک نوگرایی و تغییر نگرش در حوزه فرش دستباف باید صورت بگیرد؛ تولید سنتی باشد اما بازاریابی و برندسازی بایدبه صورت جدی دنبال و در حد ظرفیت به کار گرفته شود.

طبیب زاده بیان کرد: طی ۱۵ سال گذشته تنها دو محموله فرش از گمرک استان کرمان خارج شده(بخشی از صادرات از گمرکات دیگر صورت می‌گیرد) و این نگران کننده است در حالی که کرمان خاستگاه فرش دستباف است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان در بخش دیگر سخنانش گفت: تصمیمات خوبی روز گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس صورت گرفته و تخصیص ۶۰۰۰ میلیارد وام ریالی و یک میلیارد دلار تسهیلات ارزی برای صادرات پسته حرکت تحول آفرینی است و خیلی از نگرانی‌ها را درباره صادرات پسته در سال جاری رفع خواهد کرد.

وی افزود: در برنامه هفتم توسعه سعی شده به رفع تعهدات ارزی فعالان بخش کشاورزی کمک شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست اعلام شد: ۷۲ هزار بافنده فرش در استان کرمان فعال هستند که ۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر دارای کارت قالی بافی هستند. ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر بیمه قالی بافی و ۳۰۰۰ نفر تحت پوشش بیمه عشایری و روستائی هستند.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه