• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور باحضور در مشهد گفت: به دنبال آن هستیم خانه‌های مولدی داشته باشیم، که یکی از عوامل مولد شدن خانه‌ها همین توسعه صنعت فرش دستباف است.

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از شهرآرانیوز، انسیه خزعلی با حضور در اختتامیه المپیاد کشوری فرش دستباف در مشهد برگزار شد با اشاره به نقش زنان در عرصه‌های مختلف گفت: زنان ثابت کردند در عرصه‌های مختلف می‌توانند زاینده، افریننده و تمدن‌ساز باشند. هنر صنعت فرش هم، همه این ویژگی‌ها را دارد؛ و دخترانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند نشان‌دهنده نخبگی و توانمندی فوق العاده آن‌ها در این حوزه است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: این با ارزش است که بتوانیم فرش ایرانی که هویت ملی ما است را در دنیا نمایان کنیم. همانطور که آمار نشان می‌دهد ۹۵ درصد تلاشی که برای فرش و‌بخش بافنده‌گی انجام می‌شود به دست زنان است و حتی در مسائل جانبی فرش دستباف بیش از ۷۵ درصد آن زنان در آن مشارکا دارند و‌در واقع این مشارکت یک برند ویژه در دنیا می‌تواند باشد.

انسیه خزعلی در پاسخ به مطالبات دانش آموزان و دانشجویان در اختتامیه المپیاد کشوری فرش دستباف گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تمام مطالبات شما عزیزان را به وقوع بپیوندیم. آنچه که‌مورد تاکیدمان در استان‌ها است و به آن توجه می‌کنیم تجهیز هنرستان‌ها، مراکز کارآفرینی و فنی حرفه‌ای برای دختران است. همچنین برای دختران بازمانده از تحصیل هم در استان‌ها نگاه ویژه داریم. تلاش می‌کنیم تسهیلات و افزایش آن در طول سال را برای شما دانش اموختگان این عرصه داشته باشیم.

این مسئول کشوری در ادامه تاکید کرد: به دنبال آن هستیم خانه‌های مولدی داشته باشیم که یکی از عوامل مولد شدن خانه‌ها همین فرش است. یعنی خانم‌هایی که در کنار همسرداری و فرزند پروری می‌خواهند کار تولید داشته باشند از طریق فرش می‌توانند این خانه‌های مولد را پایه ریزی کنند.

 

نوشته:طنین همتی - خبرنگار

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه