• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

 معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: باید از تجربه‌های فعالان سنتی فرش دستباف در توسعه تولید و صادارت فرش استفاده شود.

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل ازایسنا، علی غفوری مقدم در در اختتامیه پانزدهمین المپیاد فرش دستباف کشور که در دانشگاه خیام مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پانزدهمین المپیاد کشوری فرش دستباف هر ساله در یک استان برگزار می‌شود و امسال این المپیاد درخراسان رضوی برگزار شد. درابتدا المپیاد به صورت استانی برگزار و سپس منتخبین به المپیاد کشوری راه پیدا می‌کنند.

وی افزود: ۲۱ منتخب این المپیاد از میان ۱۵۰ نفر انتخاب شده که نیمی از این افراد دانش آموزان هنرستان‌های فرش و نیمی دیگر را دانشجویان تشکیل می‌دهند که در ۴ گرایش بافت، مرمت، طراحی و رنگ آمیزی در این المپیاد شرکت کرده‌اند؛ در پانزدهمین المپیاد فرش دستباف کشور ۱۸ نفر در مقطع دانش‌آموزی و دانشجویی از خراسان رضوی شرکت کرده‌اند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان با اشاره به اهمیت این المپیاد بیان کرد: از فرش دستباف به اسم یک هنر فاخر و صنعت یاد می‌شود و در واقع فرش یک هنرصنعت است. باید از تجربه‌های فعالان سنتی در توسعه تولید و صادارت فرش استفاده شود. لذا برگزاری این المپیاد از این جهت ارزشمند است که استعدادها در حوزه فرش در بخش دانش آموزی و دانشجویی شناسایی شده و برای این افراد امکاناتی از لحاظ تسهیلات، اشتغال و حضور در مجتمع‌های تولیدی در بخش‌های مختلف فراهم می‌شود.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه