• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

ابراهیمی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت فرش از جمله صنایعی است که در بخش اشتغال با کمترین هزینه بیشترین اشتغالزایی را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران،یحیی ابراهیمی گفت: کشور ایران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کشورها در صنعت فرش در دنیا مطرح می‌شود و شاید کمتر کشوری در دنیا باشد که تا این حد در حوزه فرش پیشرفت داشته باشد.

وی با اشاره به در خطر بودن جایگاه فرش ایرانی در بازارهای جهانی ادامه داد: متاسفانه به دلیل نبود نظارت کافی و نداشتن برخورد درست با این صنعت، فرش‌های تقلبی از کشورهایی مثل افغانستان به اسم ایران صادر شده که باعث از دست دادن جایگاه فرش ایرانی در بازارهای جهانی شد.

نماینده مجلس ادامه داد: با معرفی، شناسایی و بزرگداشت مشاهیر و پیشکسوتان عرصه فرش دستباف ایرانی می‌توانیم فرش ایرانی را دوباره به دنیا معرفی کنیم و جایگاه واقعی فرش ایرانی را برای خودمان در دنیا به ثبت برسانیم.

ابراهیمی افزود: صنعت فرش، صنعتی است که می‌تواند اشتغالزایی خوبی را در سطح کشور به وجود آورد و برای اشتغال زایی در این حوزه می‌توان با کمترین هزینه، بیشترین اشتغالزایی را رقم زد
به گفته وی با اشتغال زایی که در صنعت فرش ایجاد می‌شود، بانوانی شاغل در این حوزه می‌توانند در کنار خانواده علاوه بر ایجاد شغل، به خانواده‌های خود نیز برسند.

وی با اشاره به استان لرستان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین استان‌ها در تولید فرش و گلیم‌های دستباف ادامه داد: افراد زیادی در این استان در صنعت فرش مشغول بودند، اما در سال‌های اخیر به علت کم توجهی مسئولان جایگاه خودش را از دست داده است، اما ما تمام قد از این صنعت در بحث تجاری سازی، صادرات و اشتغال زایی حمایت می‌کنیم.

این نماینده مجلس افزود: با تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در بحث اشتغال، در حوزه فرش می‌توانیم در مناطق محروم و روستایی بستری آماده کنیم که در کنار اشتغال، محور خانواده را نیز حفظ کنیم.

ابراهیمی یادآور شد: در بحث مشاغل خانگی و اشتغال ما پارسال اعتبارات خوبی در مجلس پیش بینی کردیم و از رئیس سازمان تامین اجتماعی خواسته‌ایم که واقعا کمک کننده این صنعت که بخش مهمی از آن بیمه است، با بیمه کردن قالیبافان بسیاری از مشکلاتشان را حل کنیم.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه