اخبار

 رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان اصفهان از برگزاری دومین دوره از جشنواره ملی قالی فاخر با هدف انتخاب و معرفی آثار برگزیده و فاخر کشور در حوزه فرش در اصفهان خبر داد.

صادرات فرش ایران طی ۲۰ سال اخیر با روند نزولی همراه بوده استشهرآرا از نمایشگاه تخصصی فرش دستباف مشهد گزارش می‌دهد.

 هنر صنعت فرش یکی از مواردی است که نیازمند عزم جدی و نگاه مسئولان به این حوزه دارد. به گفته هنرمندان و شاغلان این عرصه، بزرگترین چالش حوزه فرش دستباف ایرانی، بازار فروش آن است.

معاون نمایشگاه بین المللی اصفهان گفت: بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان در ۱۶هزارمترمربع فضای نمایشگاهی از چهارم تا نهم بهمن ماه در اصفهان برگزار می شود.

 هنر صنعت فرش دستباف در سراسر کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در آذربایجان‌غربی نیز این جایگاه حفظ شده ولی کمی کمرنگ‌ شده است که حمایت از این بخش تولیدی چشم‌نواز به عنوان مصداق توجه به اعتلای بومی می تواند فعالان این بخش را دلگرم و بازار آن را پررونق‌تر کند.

 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از تولید افزون بر ۶۳ هزار مترمربع فرش دستباف از سوی بافندگان و کارگاه‌ها در مناطق مختلف این استان در سال جاری خبر داد.

رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی اتاق بازرگانی فارس با اشاره به معاف شدن صادرات فرش از تعهد ارزیT گفت: بر اساس سیاست‌گذاری‌ها، ۱۰ درصد مواد اولیه فرش دستباف از تعهد برگشت ارز حاصل از صادرات معاف شده که این تصمیم بر رونق صادرات ثاثیر مستقیم دارد.

انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر ارتحال پیشکسوت بازار فرش، دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی و اصناف بازار تهران و رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، مرحوم مغفور حاج احمد کریمی اصفهانی را به اطلاع همکاران محترم می‌رساند.

عضو هیات‌رئیسه اتحادیه فرش دستباف گفت: طی نیمه نخست امسال تنها ۳۲ میلیون دلار فرش دستباف صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود صادرات فرش دستباف امسال نسبت به پارسال با افت حدود۲۰ درصدی مواجه شود.

معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی از کاهش سهم ایران از صادرات فرش دستباف از ۲۵/۵ درصد به ۷/۴ درصد در ۱۰ سال گذشته خبر داد و اینکه رقبایی همچون هند، چین، نپال و پاکستان به جای ایران نشسته‌اند.

رئیس کمیسیون فرش، صنایع دستی و گردشگری اتاق تبریز با تاکید بر لزوم به‌روز شدن صنعت فرش دستباف گفت: متاسفانه ما عادت کرده‌ایم همواره گلایه کنیم، اما در عمل هیچ اقدامی انجام نمی‌دهیم.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه