اخبار

قالی‌های دستبافت افغانستانی جای خود را در بازارهای ایران باز کرده‌اند. بسیاری از کسانی که فروشنده این نوع از قالی هستند هرگز اعلام نمی‌کنند که اجناسشان ایرانی نیست. این نوع قالی‌ها باعث تضعیف فروش قالی‌های ترکمن شده است.

 معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از پیش‌بینی تولید ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار مترمربع فرش دستباف تا پایان سال جاری در استان خبر داد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اسدآباد از تولید ۲۰۰ مترمربع فرش دستباف به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان توسط مددجویان این نهاد مقدس در سال گذشته خبر داد.

در ۵ماهه نخست سال جاری۱۲۳۳ تن فرش دستباف ایرانی به ارزش ۱۸/۵ میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان از پرداخت ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی با سود ۴ درصد از ابتدای سال تاکنون به بافندگان فرش دستباف در استان پرداخت شده است.

در ۱۵ سال اخیر شاهد خروج رفوگران ایرانی بودیم؛ در ابتدا رفوگران خبره تبریز و در ۵ سال اخیر هر رفوگری که بازار تهران مهارت این کار را داشت نیز به ترکیه مهاجرت کرد.

سفیر برزیل در ایران با اشاره به ظرفیت‌های اتاق بازرگانی ایران و برزیل بر ضرورت معرفی بیشتر توانمندی‌های ایران به دنیا تأکید کرد و گفت: ما می‌توانیم از این ظرفیت برای صادرات محصولات کشاورزی استفاده کنیم و شما هم می‌توانید از ظرفیت این اتاق برای صادرات فرش دستباف استفاده کنید.

رئیس اتحادیه فرش دستباف سنندج از روند کاهشی بافنده های بیمه شده فرش دستباف در کردستان خبر داد و گفت: تامین اجتماعی به بهانه کمبود اعتبار هر سال شمار بیمه شدگان را کاهش می دهد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف از تداوم مهاجرت مرمت کاران و طراحان فرش دستباف به ترکیه و پاکستان خبر داد و گفت: از سال ۱۳۹۷ اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش و اتاق اصناف با مرکز ملی فرش توافقی امضا کردند و بر اساس آن مقرر شد لایحه‌ای تدوین و ماده ۱۱۹ و ۶۵ قانون اصلاح شود، اما یک مشاور در وزارتخانه جلوی این کار را گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از ۴۴ هزار بافنده فرش دستباف در استان فعالیت می‌کنند.

به تازگی رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف از افزایش استقبال ایرانیان از فرش افغانستان خبر داد. همچنین رئیس اتحادیه فرش ماشینی اعلام کرد: فرش ایرانی با برند ترکی تولید می‌شود. اما ماجرا چیست؟

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه