اخبار

حال و روز فرش دستباف ایران این روز‌ها اصلا خوب نیست، کافی است سری به بازار فرش بزنید و نقش و نگار‌های غبارگرفته فرش را نگاه کنید تا متوجه شوید که از مشتری خبری نیست. چه زن‌ها و مرد‌هایی که یک سال تمام نشسته اند و گره و گره بر تار‌های قالی‌ها بافتند به امید آنکه درآمدی کسب کنند، اما متاسفانه نتیجه چیز دیگری شده است.

نشان تجاری صادراتی فرش دستباف کلاردشت به همت پایانه صادراتی فرش دستباف ایران و باحضور رئیس مرکز ملی فرش دستباف و مسئولان بخش دولتی و خصوصی رونمایی شد.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز نیاز است تا زیست‌بوم تولید صنعت فرش دستباف با زیست بوم جدید و فضای مجازی گره بخورد و مدرن شدن بازرگانی فرش دستباف یک ضرورت است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون علاوه بر تثبیت مشاغل، بیش از ۳۵ هزار شغل جدید در حوزه فرش دستباف در کشور ایجاد شد.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت:بیش از ۵۴ هزار تشکل فعال و ۲ میلیون نفر در حوزه فرش دستباف فعال هستند.

­نخستین همایش مشاهیر فرش دستباف با تجلیل از پیشکسوتان و نام آوران و مشاهیر صنعت فرش ۱۸ اردیبهشت در تالار وحدت برگزار شد.

رییس مرکز ملی فرش دستباف ایران گفت: نخستین آیین تجلیل از نام‌آوران و مشاهیر در حوزه هنر- صنعت فرش دستباف روز یک‌شنبه (هجدهم اردیبهشت) در تالار وحدت برگزار می‌شود.

ماده ۷۵و ۱۲۱ آیین نامه اجرای قانون گمرکی موجب شده که ورود موقت فرش های دستباف به ایران ممکن نباشد. گفته میشود فرش های ایرانی برای تعمیرات به ترکیه و پاکستان ارسال شده یا در اروپا به حراج گذاشته میشود.

رئیس مرکز ملی فرش از پیگیری برای حذف تعهد ارزی برای صادرکنندگان فرش دستباف خبر داد و گفت: در سال ۲۰۲۰ کل صادرات فرش دستباف در جهان بیش از ۸۷۰ میلیون دلار بوده که ۷۲ میلیون دلار آن از ایران صادر شده و این رقم بیشترین صادرات در جهان بعد از صادرات کشور هند است.

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استاندار فارس گفت: نظام بانکی با اعطای تسهیلات خورد و کم بهره راه نجاتی برای صنعت اصیل ایرانی فرش بافی باشد.

شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در حوزه صنعت فرش به تعداد انگشت‌های یک دست نیز نمی‌رسد و برای اینکه جایگاه فرش ایرانی به جایگاه سال‌های قبلی برسد نیازمند حضور دانش‌بنیان‌ها هستیم. ارز‌آوری این صنعت از ۲ میلیارد دلار به ۸۰ میلیون دلار کاهش یافته است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه