اخبار

با تصمیم بانک مرکزی، نحوه بازگشت ارز پتروشیمی ها به صورت ۶۰ درصددر نیما، ۱۰ درصد اسکناس و مابقی واردات خود و صادرکنندگان غیر از آن ۵۰ درصد در نیما، ۲۰ درصد اسکناس و مابقی واردات خود تعیین شد.

در این جلسه  اعضای کمیسیون و میهمانان در مورد وضعیت مواد اولیه ، راهکارهای مناسب جهت عادی شدن قیمت پشم ، ابریشم و پنبه را مورد بررسی قرار دادند.

قالی‌های کردستان به عنوان یکی از معروف‌ترین قالی‌های ایرانی با نقوش بیش از هزار سال در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان  از ۲۹ اردیبهشت به نمایش گذاشته می‌شود.

اعضای هیئت مدیره اتحادیه  تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران میزبان  مدیران مرکز ملی فرش ایران بودن  و در مورد مسائل آتی صنعت فرش به گفتگو پرداختند.

 رئیس مرکز ملی فرش از تلاش ایران برای خروج فرش دستباف ایرانی از فهرست تحریم‌های آمریکا خبر داد و گفت: قرار گرفتن هنر و فرهنگ کشورهادر فهرست تحریم، خلاف معاهدات و کنوانسیون‌های بین المللی است.


سیدرضی حاجی‌آقامیری، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران :اظهارنظرهای ناپخته درباره عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به بلندتر شدن دیوار بی‌اعتمادی بین بخش خصوصی واقعی در کشور و دولت کمک می‌کند در حالی که این روند به نفع دولت نیست.

کارفرمایان ایرانی در کشورهایی مثل چین و هند فرش دستباف ایرانی را تولید کرده و به بازارهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی صادر می کنند.

رئیس اتاق ایران در نامه‌ای به رئیس‌کل بانک مرکزی ۶ پیشنهاد پارلمان بخش خصوصی برای اصلاح سیاست‌های ارزی در حوزه صادرات غیرنفتی را ارائه داده است.

11 درصد از صادرات فرش کشور مربوط به آذربایجان غربی است و ۸۵ درصد فرش‌های دستباف تولید شده استان قابلیت صادرات دارد که این امر ضرورت توجه به برطرف کردن مشکلات صادرات پیش‌روی این صنعت در استان را دو چندان می‌کند.

رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستباف با بیان اینکه فرش دستباف به درستی در کشور و بازارهای هدف شناخته نشده است، گفت: بیمه قالیبافان که در بودجه سال جاری از آن نام برده شده، توان تحت پوشش قرار دادن تمام افراد را ندارد و نیاز به آن است که در سال رونق تولید از ملی‌ترین محصول کشور حمایت شود.

   معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: متأسفانه ارزش افزوده چندانی از تولید دست بافته‌های داری در این استان برای تولیدکنندگان باقی نمی‌ماند.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه