اخبار

 عضو  سابق هیات رئیسه  اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف گفت: امسال صادرات فرش ما به 45 میلیون دلار رسیده که این رقم یعنی یک فاجعه ملی برای تجارت کشور.

جزئیات بسته حمایت از صادرات که به زودی از سوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود، گفت: ۴هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت با نرخ ۱۴درصدی به صادرکنندگان اختصاص یافت.

مدرس خیابانی با تاکید بر ضرورت تشکیل جلسات منظم و ثابت عنداللزوم در قالب یک کارگروه ویژه با حضور ذینفعان فرش دستباف و تشکل‌های صادراتی، گفت: یک مسیر ویژه برای رونق تولید و صادرات فرش دستباف با حضور بخش خصوصی باید تشکیل شود.

 معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: قم از نظر تجارت استان موفقی به شمار می‌آید و در صادرات کفش و فرش دستباف سرآمد است.

یک کارشناس صنایع دستی بر این باور است که بحث معافیت از مالیات بر ارزش افزوده از معافیت مالی جدا است. او می‌گوید که بر اساس ماده ۱۴۲، فرش و صنایع دستی از سال ۶۲ از پرداخت مالیات معاف هستند؛ اما به نظر می‌رسد که می‌خواهند این معافیت را حذف کنند که اگر حذف شود، اصلا اتفاق خوبی نیست، اما خوشبختانه اخیرآً مالیات بر ارزش افزوده حذف شده است.

صمدی نائب رئیس انجمن رفوگران فرش دستباف تهران با اظهار اینکه فرش در حال حاضر بدترین دوران خود را می گذارند گفت: فرش دستباف به ویژه فرش عشایری معرف پیشینه ایران با همه ویژگی های آن است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: مشکل بیمه قالیبافان حل می‌شود.

 معاون توسعه صادرات سازمان صمت گلستان از ارزآوری دو میلیون دلاری فرش دستباف استان خبرداد.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با تاکید بر اینکه فرش دستباف را به جایگاه اصلی خود در بازار جهانی باز می‌گردانیم،گفت:فرش نشان هویت ما است ومتأسفانه جایگاه خود را به سایر کشورها داده ایم.

عضو اتاق فکر کنفدراسیون صادرات ایران گفت: بخش حاکمیتی، خصوصی و علمی در حوزه فرش باید با شناسایی ظرفیت های واقعی فرش دستباف ایرانی وجهه فرهنگی و هنری فرش ایران را از وضعیت فعلی نجات دهند.

شرکت سهامی فرش ایران آماده انتقال مهارت و تکنیک های بافت و مرمت فرش دستباف ایران به کشورهای عربی است!‏

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه