اخبار

مدیر مرکز رشد فناوری‌های نوین در صنایع دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد گفت: با وجود قدمت و توانمندی قالی بافان این استان، هنوز فرش دستباف خراسان شمالی در بازاریابی و برندسازی با مشکلات عدیده ای روبرو است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: جهش تولید با مشارکت مردم در هنر صنعت فرش دستباف همدان محقق می شود و این هنر صنعت نیازمند هم اندیشی و برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت است و می تواند مصداق بارز جهش تولید باشد.

جناتی، عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش دستباف گفت: از نظر کیفیت فرش دستباف ایرانی در بازار های جهانی بی رقیب است اما از نظر فروش، کشور هند بازار جهانی را تصاحب کرده است.

نایب‌رئیس اتحادیه فرش دستباف گفت: هم اکنون صادرات میلیارد دلاری فرش به ۴۰ میلیون دلار رسیده؛ در واقع میزان صادراتی که در گذشته یک تاجر انجام می‌داد اکنون به‌کل صادرات فرش تعمیم‌یافته است.

طبق آخرین گزارش معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران نشان می‌دهد سهم ایران از صادرات فرش دستباف در جهان در دوره ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۲ کاهش یافته و از ۲۵.۵ درصد به ۷.۴ درصد رسیده است و در همین دوره زمانی سهم رقبای ایران از جمله هند، چین، نپال و پاکستان […]

یک مقام وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست افغانستان از صادرات ۱۷ میلیون دلاری فرش دستباف از این کشور به نقاط مختلف جهان خبر داد.

سرپرست اداره امور فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به فعالیت ۳۰ هزار بافنده فرش دستباف دراین استان گفت: این تعداد بافنده سالانه ۳۷ هزار متر مربع فرش دستباف، تپه و تابلو فرش تولید و روانه بازار می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: صادرات فرش دستباف استان به اقلیم کردستان عراق و در ادامه آن، کشورهای اروپایی، از جمله برنامه هایی است که تاکنون در این راستا نشست هایی با طرف مقابل داشته ایم و امیدواریم شاهد تحقق آن باشیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته‌ امداد خراسان‌ جنوبی، گفت: با اجرای طرح اشتغالزایی قالیبافی از ابتدای امسال یک هزار و ۳۶۲ مترمربع انواع فرش دستباف توسط مددجویان تحت حمایت تولید و به بازار عرضه شده است.

سال گذشته، سال پرفراز و نشیبی برای صنعت فرش بود و هرچند تلاش‌هایی برای برداشته شدن برخی از موانع صادراتی شد، با این حال این تلاش‌ها تداوم نیافت و پیمان‌سپاری ارزی که برای این کالای مهم در سال گذشته کاهش یافته بود، در سال ۱۴۰۳ به حالت قبلی برگشت.

به گفته نایب رییس اتحادیه فرش دستباف، تحریم‌های داخلی و خارجی باعث صفر شدن میزان صادرات فرش کشور شدند. 

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه