• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران از ارایه پیشنهادی به سازمان توسعه تجارت ایران برای حمایت از صادرات فرش دستباف خبر داد و گفت: پیشنهاد شده تا بخشی از منابع بسته تشویقی صادرات را بدون رعایت دستورالع...

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران،، مرتضی حاجی‌آقامیری در گفتگو با خبرنگار اکسپورتنا درباره رویکرد اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برای افزایش صادرات عنوان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از بخش‌های بسته حمایت از صادرات، قابلیت اجرا ندارد و در بخش صادرات فرش، کاملا غیرقابل اجرا است، در کارگروه توسعه صادرات از رئیس کل سازمان توسعه تجارت در خواست کردیم که مساعدتی نشان داده و با پیگیری هایی که از سوی قائم مقام وزیر صمت خواهیم داشت، بخشی از منابع بسته تشویقی صادرات را بدون رعایت دستورالعمل‌های تدوین شده به فرش اختصاص بدهند تا آیین نامه تخصیص آن در ستاد عالی راهبری تدوین شود.

وی ادامه داد: اکنون ستاد عالی راهبری فرش دستباف ایران به پیشنهاد اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران در حال طی مراحل تصویب است.

عضو اتاق فکر کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: این ستاد متشکل از نمایندگان دولت و بخش‌خصوصی است که به ریاست ، قائم مقام وزیر صمت و دبیری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران به کار خود ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی های صورت گرفته مبنی بر آن است که آیین نامه‌های مرتبط را در ستاد عالی راهبری فرش دستباف ایران تعیین تکلیف کرده و با توجه به زمان اعلام بسته حمایت از صادرات و عدم تخصیص منابع لازم برای اجرای این بسته، پیشنهاد شده تا مفاد آیین‌نامه‌های پیشنهادی در بسته امسال جایی نداشته باشد؛ اما برای بسته حمایتی سال آینده، به صورت کاربردی، عملیاتی شود.

به گفته میری، فرش دستباف نیازمند برنامه‌های تبلیغی و ترویجی در بازارهای موجود و هدف است تا بتواند مجددا صادرات فرش را به حالت قبلی خود باز گرداند.

وی اظهار کرد: متاسفانه امسال کمترین میزان صادرات در 50 سال اخیر را تجربه کردیم که به هیچ عنوان شرایط مناسبی نیست؛ بنابراین اکنون برای تغییر و نجات شرایط فرش دستباف نیازمند عزم ملی و جدی تمامی دستگاه‌ها و بخش خصوصی هستیم.

عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران به مشکلات کلی صادرات کشور اشاره کرد و گفت: فرش دستباف علاوه بر مشکلات کلی صادرات کشور، مشکلات دیگری دارد که از جمله آنها می توان به شرایط بازگشت فرش های ایرانی از خارج کشور اشاره کرد.

وی ادامه داد: نزدیک به سه سال است که مشکلات فرش های مرجوعی را پیگیری می کنیم تا بتوانیم فرش های ایرانی که در بازارهای مختلف فروش نرفتند یا سالها پیش صادر شده اند، به کشور برگردانده و با ایجاد ارزش افزوده بر روی آنها،زمینه صادرات مجدد را فراهم آوریم.

میری بازکردن گره فرش های مرجوعی را به دست مجلس ممکن دانست و گفت: 2 ماده از قانون امور گمرکی در این زمینه باید اصلاح شود تا بتوانیم فرش های مرجوعی را وارد کشور کنیم.

وی به لزوم تجدیدنظر در لایحه اصلاح قوانین و مقررات مالیاتی اشاره و عنوان کرد: حذف معافیت مالیاتی، از ماده 142 که معافیت کارگاههای فرش و صنایع دستی را به همراه دارد تا تغییر در ماده 141 که کاهش 50 درصدی معافیت صادرات را هدف قرار داده است و از همه مهم تر ماده 45 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور که مالیات بر تسعیر نرخ ارز است از جمله مشکلاتی است که در حال پیگیری آنها هستیم.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه