• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

 معاون سابق بازرگانی شرکت سهامی فرش با بیان اینکه بازار داخلی و صادرات فرش دستباف زیر سایه کرونا قرار گرفته است، می‌گوید رکود بازار بر تمامی بخش‌های اقتصادی کشور تاثیرگذار بوده است و تقاضای داخلی و صادرات فرش نیز متاثر از این شرایط کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران،علی ملکی‌جو، معاون سابق بازرگانی شرکت سهامی فرش  درباره تاثیر گسترش ویروس کرونا بر بازار داخلی و صادرات فرش گفت: « رکود بازار بر تمامی بخش‌های اقتصادی کشور تاثیرگذار بوده است و تقاضای داخلی و صادرات فرش نیز متاثر از این شرایط کاهش داشته است.»

وی ادامه داد:‌ « وقتی مشکلی ایجاد می‌شود فضای منفی ایجاد می‌کند که ممکن است تا مدت‌ها باقی بماند. در کالاهایی که به صورت سنتی تولید می‌شوند دخالت دست زیاد است و امکان انتقال بیماری نیز بیشتر است و رکود صنایع دستی علاوه بر کاهش تقاضا به دلیل ترس از رعایت نکات بهداشتی است.»

وضع بازار فرش امسال مانند سالهای گذشته نیست

معاون سابق بازرگانی شرکت سهامی فرش اظهار کرد:‌ « بیشتر خرید مردم به دارو و تجهیزات بهداشتی متمرکز شده است و اولویت‌ها به سمتی حرکت کرده است که بحران وجود دارد. طبیعی است امسال مانند سال‌های گذشته نیست که بتوانیم بازار شب عید فرش را در وضع عادی بررسی کنیم.»

وی افزود: « میزان صادرات فرش دستباف به چین متاثر از وضعیتی که در بازارهای این کشور حاکم است نیز قرار گرفته است. اقتصاد یک زنجیره به هم پیوسته از عوامل است. اگر خریداری وجود نداشته باشد نمی‌توان کالایی فروخت و این گردش نقدینگی است که به رونق بازارها کمک می‌کند.»

ملکی‌جو اظهار کرد:‌ « اولویت‌های تامین کالا در کشورهای درگیر در مسئله کرونا تغییر کرده است و به طور طبیعی بازارهای کالایی تحت بحران به وجود آمده برای چین که 20 درصد اقتصاد جهانی را در اختیار دارد قرار خواهند گرفت.»

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه