• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

 مدیر تعاونی فرش دستباف روستایی استان کرمانشاه گفت: در صورت تامین اعتبار، سال آینده احداث دو واحد فرآوری و رنگرزی پشم و همچنین پرداخت فرش در کرمانشاه آغاز می‌شود.

قدرت‌الله احمدی در گفت و گو با ایسنا، یکی از مهمترین مشکلات حوزه فرش استان را عدم تکمیل زنجیره پشم تا فرش و سپس فروش آن دانست و افزود: در همین راستا برنامه‌هایی برای تکمیل این زنجیره در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این برنامه شامل احداث دو واحد اصلی برای تکمیل زنجیره فرش است که یک واحد در بخش فرآوری و رنگرزی پشم فعالیت دارد و واحد دیگر در زمینه پرداخت فرش است.

مدیر تعاونی فرش دستباف روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه در بخش واحد رنگرزی، پشم از دامداران خریداری شده و پس از فرآوری و رنگرزی به نخ آماده تبدیل می‌شود، عنوان کرد: ظرفیت پیش‌بینی شده برای این واحد هزار تن پشم در سال است.

به گفته احمدی، در واحد دیگر نیز برای فرش تولیدی اقدامات پرداخت، شست و شو و دارکشی انجام می‌شود تا برای ورود به بازار آماده شود.

وی سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای احداث این دو واحد را حدود 30 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگر اعتبار تامین شود می‌توانیم کار احداث آنها را سال آینده آغاز کنیم.

مدیر تعاونی فرش دستباف روستایی استان کرمانشاه معتقد است، چون این دو واحد در کارگاه‌ها و سوله‌های موجود احداث می‌شود و بخش قابل توجهی مواد اولیه و امکانات مورد نیاز آنها در داخل استان وجود دارد، زمان زیادی برای راه‌اندازی آنها صرف نخواهد شد.

احمدی اضافه کرد: در واحد فرآوری هزار نفر مشغول به کار می‌شوند و با راه‌اندازی واحد پرداخت نیز با توجه به تاثیر آن بر افزایش تولید، 10 هزار قالیباف دیگر پای کار خواهند آمد.

وی تاکید کرد: بنا داریم واحد فرآوری پشم را در سنقر و واحد پرداخت فرش را در مرکز استان راه‌اندازی کنیم.

مدیر تعاونی فرش دستباف روستایی استان کرمانشاه راه‌اندازی این دو واحد را گام مهمی برای تکمیل حلقه زنجیره فرش استان دانست و اظهار کرد: هم اکنون بخشی از این اقدامات به صورت سنتی برای بافندگان صورت می‌گیرد، اما با توسعه و تکمیل زنجیره فرش هم نخ مرغوب و با کیفیت در اختیار بافندگان خواهد بود و هم فرش پس از پرداخت با شکل بهتری وارد بازار می‌شود.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه