• شهادت مظلومانه سردار سرافراز اسلام و سرباز ولایت و یاور امت، شهید حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه امام زمان(عج) ، مقام معظم رهبری و عموم ملت ایران تسلیت عرض می نماییم.
 • گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: حضور جوانان در سرمایه‌گذاری، تولید، بازاریابی و صادرات فرش دستباف این حوزه را متحول خواهد کرد و در شرایط کنونی صنعت فرش به جوانان نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران،فرحناز رافع  در مراسم گشایش یازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در مشهد افزود: توسعه صنعت فرش هم اشتغالزاست و هم توسعه صادرات آن مشکل کشور را در حوزه ارز برطرف می‌کند، از سوی دیگر عرضه فرش دستباف ایران در دنیا فرهنگ صلح و دوستی را می‌گستراند.

وی ادامه داد: فرش دستباف ایران با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می‌کند و نیاز به تحول دارد که بافنده به تنهایی قادر به تحقق آن نیست و علاوه بر مرکز فرش ایران، نیاز به هم‌افزایی  بین دستگاه‌های اجرایی و مردم در این حوزه احساس می‌شود.

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: با کمترین هزینه در حوزه فرش دستباف می‌توان بیشترین اشتغال را ایجاد کرد، لذا باید جوانان وارد عرصه تولید فرش دستباف یا صنایع جانبی آن شوند.

رافع با بیان اینکه صنعت فرش دستباف می‌تواند کشور را از رکود و بیکاری برهاند افزود: لازم است تشکل‌های بخش خصوصی حوزه فرش در زمینه توسعه آموزش و مهارت آموزی وارد عمل شوند و ارتقای کیفی صنایع جانبی و مشتری مداری در فرش را محقق سازند.

وی یکی از مشکلات عمده صنعت فرش کشور را صنایع جانبی و بازاریابی دانست و اظهار داشت: اگر جوانان بویژه شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه فعالان حوزه فرش دستباف را یاری دهند، حرکت در مسیر صنعت فرش سرعت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هنوز مردم در زمینه شناسایی فرش دستباف در بازارهای داخلی دچار مشکل هستند گفت: باید جوانان را به سویی هدایت کرد که تولیدات خود در صنعت فرش دستباف را وارد بازارهای ملی و جهانی کنند.

رییس مرکز ملی فرش ایران افزود: مشکلاتی در زنجیره ارزش در فرش وجود دارد که به همین علت میزان صادرات فرش از کشور به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

رافع با اشاره به حضور پررنگ جوانان در نمایشگاه تخصصی فرش مشهد ادامه داد: برپایی نمایشگاه تخصصی صنایع جانبی فرش از موارد مغفول در این صنعت است که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

یازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در فضایی به گستره پنج هزار مترمربع با حضور ۳۲ شرکت فعال در زمینه تولید فرش دستباف، تابلو فرش، گلیم و جاجیم تا ۱۶ دی ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد دایر است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه