• شهادت مظلومانه سردار سرافراز اسلام و سرباز ولایت و یاور امت، شهید حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه امام زمان(عج) ، مقام معظم رهبری و عموم ملت ایران تسلیت عرض می نماییم.
 • گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

 رییس اتحادیه بافندگان فرش دستباف مهاباد گفت: امسال چهار هزار و ۴۰۰ مترمربع فرش دستبافت در این شهرستان تولید شده‌است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران،چیا قربانی‌اقدم  در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش دستمزد قالیبافان که طی چند سال گذشته ثابت مانده‌بود از یک سو و افزایش قیمت مواد اولیه فرش از سوی دیگر موجب شده تا تولید این محصول ملی در سال جاری دچار رکود شود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین تولیدات فرش مهاباد از نوع تابلو فرش، فرش «افشار» و «درشت‌بافت افشان» است که به ترتیب ۴۰، ۲۵ و ۳۵ درصد تولیدات را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز موجب سودآوری صادرات فرش دستبافت در سطح کشور شده است، بیان کرد: فرش «درشت‌بافت افشان» این شهرستان بر اساس سفارش‌های خارجی توسط بافندگان مهابادی تولید و صادر می‌شود و مابقی تولیدات این حوزه نیز در بازارهای داخلی از جمله شهرستان‌های تبریز، همدان و اصفهان به فروش می‌رود.

وی اظهار داشت: فرش دستبافت این منطقه به دلیل جایگاه ویژه‌ای که از گذشته تاکنون داشته‌است، می‌تواند در جهت توسعه صادرات در منطقه نقش مهمی داشته باشد.

«قربانی‌اقدم» تاکید کرد: شهرت فرش این منطقه به لحاظ زیبایی، نقش و کیفیت مواد اولیه در جهان کم‌نظیر است و انواع فرش‌های دستبافت در طرح‌های قبا، ماهی، نقشه، افشار و فرش تمام ابریشم توسط فعالان این بخش در سطح استان تولید و روانه بازار می‌شود.

رییس اتحادیه بافندگی فرش دستبافت مهاباد گفت: هم‌اکنون براساس اقتضای فصلی بیش از ۲ هزار نفر در حوزه فرش مهاباد فعالیت می‌کنند و یک‌هزار و ۹۰۰ نفر در این شهرستان زیرپوشش بیمه قالیبافی هستند.

وی با اشاره به اینکه قالیبافان این استان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، گفت: با توجه به محدودیت‌های بیمه قالیبافی و پذیرش نکردن متقاضیان جدید از سوی سازمان تامین اجتماعی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به عنوان جایگزین تامین اجتماعی معرفی شده‌است.

آذربایجان‌غربی یکی از قطب‌های مهم تولید فرش دستبافت در کشور است و سالانه حدود ۲۹۰ هزار مترمربع انواع فرش در رج‌های مختلف تولید می‌شود؛ شهرستان‌های ارومیه، خوی، بوکان، تکاب و مهاباد دارای بیشترین بافنده فرش در استان است

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه