• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

 رئیس اداره فرش سازمان صمت گیلان گفت: بازار فرش های دست باف استان به دلیل کیفیت مطلوب رو به گسترش است.  

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان  و صادرکنندگان فرش ایران،مجتبی مهری با بیان اینکه گیلان ۱۴هزار نفر بافنده فرش دستباف دارد که ۹۰درصد این جمعیت را بانوان تشکیل می دهند، گفت: در گیلان علاوه بر اینکه زنان روستایی در بافت فرش دست باف فعالیت خوبی دارند، زنان شهری نیز در این هنر صنعت نقش موثری ایفا می کنند.
    
    وی با اشاره گسترش بازار فرش دست باف گیلان افزود: بافت فرش در خانه و کارگاه ها می تواند در ارتقای درآمد خانوارها و معیشت خانواده ها تحول مطلوبی ایجاد کند.
    
    مهری با اشاره به اینکه آیتم های تشویقی نظیر بیمه قالیبافان و تسهیلات کم بهره در افزایش اشتغالزایی فرش دستباف گیلان موثر است، خاطرنشان کرد: گیلان از استان های جوان رو به رشد در زمینه فرش دست باف است و هم اکنون فرش های بسیار باکیفیتی در گیلان بافت می شود.
    
    وی گفت: بخش عمده گرایش بافندگان فرش دست باف به سمت و سوی فرش ابریشمی است، زیرا هم بازار مطلوبی دارد و هم بافندگان از فرش دست باف ابریشمی دستمزد بیشتری دریافت می کنند.
    
    رییس اداره فرش سازمان صمت گیلان با بیان اینکه کیفیت فرش دست باف گیلان به هیچ وجه کمتر از استان های فرش خیز کشور نیست، تصریح کرد: اغلب فرش های دستباف گیلان با برند فرش های دیگر استان ها به فروش می رسد و باید در این خصوص برای برندسازی فرش گیلان اقدامات لازم انجام شود.
    
    وی تصریح کرد: هم اکنون برای معرفی فرش دست باف گیلان با حمایت منطقه آزاد انزلی پنج طرح بر ۲۰تخته فرش در حال بافت است و به زودی از این فرش ها با عنوان برند گیلان رونمایی خواهد شد.
    
    رئیس اداره فرش سازمان صمت گیلان، افزود: فرش هایی با موتیف و نقش های مخصوص گیلان مانند رشتی دوزی، چادرشب بافی، گل سوسن چلچراغ و ... در گیلان در حال بافت است تا کیفیت فرش دست باف این استان به جهان معرفی شود.
    
    مهری گفت: فرش دست باف به صورت قالی و قالیچه از بازارپسندی مطلوبی برخوردار است و خوشبختانه اخیرا به دلیل اشباع بودن تابلو فرش ها، بافت فرش در استان به سمت قالی و قالیچه رفته است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه