• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

یک معین اقتصادی سبزوار در قالب طرح "مثلث توسعه اقتصادی" ۶۰۰ فرصت شغلی در زمینه تولید فرش دستباف ایجاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان  و صادرکنندگان فرش ایران،به نقل از گزارش ایرنا،معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار روز با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: شرکت تعاون روستایی مهر نشانی سبزوار با رویکرد ایجاد مشاغل خُرد پشتیبان محور به عنوان یکی از پنج معین اقتصادی این شهرستان فعالیت می کند.
حسین فیض آبادی افزود: این معین اقتصادی طی تفاهم نامه ای با یک شرکت پشتیبان با برگزاری دوره های آموزشی بستر مناسبی برای تولید تابلو فرش در روستاهای سبزوار فراهم کرده است.
وی اضافه کرد: تهیه نقشه فرش دستباف، لوازم و تجهیزات آن و  فروش فرش بر عهده شرکت پشتیبان است.
معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: این بافندگان تابلوی فرش که بیشتر بانوان هستند در مناطق مختلف روستایی سبزوار و حاشیه این شهر مشغول به فعالیت شده اند.
فیض آبادی افزود: توسعه روستاها از اولویتهای طرح مثلث توسعه اقتصادی است و طی نشست هایی با معین‌های اقتصادی گام‌های عملی برای اجرای آن برداشته شده است.
وی ادامه داد: برای پیشبرد و برداشتن گام‌های عملی تحقق طرح مثلث توسعه اقتصادی ستاد توسعه برای هر روستای شهرستان سبزوار با مشارکت جوامع محلی تشکیل شده است.

بر اساس مدل مثلث توسعه اقتصادی که همزمان با آغاز فعالیت علیرضا رزم حسینی به عنوان استاندار خراسان رضوی اجرایی شد معین‌های اقتصاد مقاومتی ارائه آموزش‌های حوزه کسب و کار، تسهیل امر سرمایه گذاری و توانمندسازی مردم در مناطق روستایی و شهری و توسعه اقتصادی منطقه را عهده دار می‌شوند.
معین‌های اقتصاد مقاومتی در این طرح، وظیفه شناسایی ظرفیت‌های مناطق زیر پوشش، ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و اشتغال‌زایی را برعهده دارند.

در این طرح، استان خراسان رضوی به ۱۲ منطقه تقسیم شده تا با تعیین معین اقتصادی و جذب سرمایه برای هریک از این مناطق، رونق و آبادانی در منطقه افزایش یابد.

طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی دارای سه ضلع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارگزاران حکومت و سرمایه گذاران و کارآفرینان هستند که ائمه جمعه نیز به عنوان ناظران عالی در داخل این مثلث قرار گرفته اند

در چارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی ۲۱ سند همکاری با سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال در حوزه های صنعت، کشاورزی و توسعه روستایی شهرستان سبزوار منعقد شده است.  
مرکز شهرستان ۳۰۶ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است و ۷۸ هزار نفر از جمعیت سبزوار در ۲۲۲ روستای این شهرستان سکونت دارند.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه