• شهادت مظلومانه سردار سرافراز اسلام و سرباز ولایت و یاور امت، شهید حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه امام زمان(عج) ، مقام معظم رهبری و عموم ملت ایران تسلیت عرض می نماییم.
 • گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اعلام اینکه تا سه ماه آینده شاهد تأسیس اتحادیه فرش در استان خواهیم بود، گفت: با راه‌اندازی این اتحادیه پیکره فرش استان قوی‌تر خواهد شد چراکه پس‌ازآن تأمین نیاز مواد اولیه توسط اتحادیه صورت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، مهنوش بهزاد پور،معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین- اظهار کرد: برای تشکیل تعاونی حداقل باید هفت نفر عضو آن باشند ولی سقفی برای آن‌ها وجود ندارد، معمولاً سقف تعاونی‌ها به خدماتی که تعاونی به اعضا ارائه می‌دهد بستگی دارد.

وی ادامه داد: یک تعاونی با هفت شخص حقوقی تشکیل می‌شود و یک یا دو نفر از این افراد به نمایندگی از گروه بر اساس مجوزی که دارند درخواست تشکیل تعاونی را ارائه می‌دهند.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: سپس افرادی که قصد عضویت در تعاونی را داشته باشند افتتاح حساب برای آن‌ها صورت می‌گیرد تا حق حساب برای آن‌ها واریز شود.

وی بیان کرد: بعد از استعلام و تکمیل فرم‌ها یک مجمع برگزار می‌شود تا افراد به کاندیدها رأی دهند؛ هیئت‌مدیره صورت‌جلسه را به اداره کار ارائه می‌دهند تا بعد از بررسی و تطبیق با قوانین تعاون برای ثبت نهایی به اداره ثبت ارسال کنند.

بهزادپور اشاره کرد: تعاونی‌ها به دسته‌های مختلف شامل تعاونی‌های اعتبار، تأمین نیاز تولیدکنندگان، تأمین نیاز صنفی، تأمین نیاز مصرف‌کنندگان، سهام عدالت، تولیدی- توزیعی، حمل‌ونقل، خدمات، صنعتی، عمرانی، فرش دستبافت، کشاورزی، مسکن و معدنی تقسیم‌بندی می‌شوند.

بیشترین تعاونی‌های استان قزوین در بخش کشاورزی است

وی اعلام کرد: تا نیمه نخست سال جاری تعداد ۷۷۶ تعاونی در استان تشکیل‌شده و به ثبت رسیده‌اند که ۱۲ تعاونی معدنی، ۸۲ تعاونی مسکن، ۲۲۲ تعاونی کشاورزی، ۱۹ تعاونی فرش، چهار تعاونی عمرانی، ۱۱۳ تعاونی خدمات، ۴۱ تعاونی حمل‌ونقل، ۵۲ تعاونی تولیدی - توزیعی، پنج تعاونی سهام عدالت، ۴۴ تعاونی تأمین نیاز مصرف‌کنندگان، پنج تعاونی صنفی، ۱۶ تعاونی تولیدکنندگان و ۱۲ تعاونی اعتبار در استان مشغول به فعالیت هستند.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با توجه به اینکه استان قزوین یکی از قطب‌های کشاورزی است بیشترین تعاونی‌های استان در این بخش به ثبت رسیده‌اند که درزمینهٔ گلخانه، پرورش قارچ و محصولات کشاورزی مشغول به فعالیت هستند و در مقایسه با دیگر استان‌های کشور عملکرد مثبت و قابل‌توجهی را دارند.

وی افزود: بعد از بخش کشاورزی، تعاونی‌های خدماتی با ۱۴۹ تعاونی بیشترین فعالیت را دارد؛ تعاونی‌های بسته‌بندی، خدمات کامپیوتری، مراکز بهداشتی و درمانی، روانشناسی و حتی آرایشگری نیز زیرمجموعه این دسته از تعاونی‌ها قرار می‌گیرند در حقیقت می‌توان گفت هر نوع حرفه‌ای که به مردم خدمات عرضه کند زیرمجموعه این تعاونی قرار می‌گیرد.

بهزادپور تصریح کرد: تعاونی‌های صنعتی نیز با ۱۱۳ تعاونی در رده سوم تعاونی‌های استان قرار دارند، اغلب تعاونی‌های فعال در این بخش در زمین تولید فولاد، میلگرد و قطعات یدکی فعال هستند.

فعالیت ۱۹ تعاونی فرش دستبافت در استان قزوین

وی اظهار کرد: در آستانه تأسیس اتحادیه فرش دستبافت در استان هستیم و تا سه ماه آینده این اتحادیه در استان شکل خواهد گرفت و تمامی تعاونی‌های فرش زیرمجموعه عضو آن خواهند شد؛ مقدمات این کار انجام شده است. با راه‌اندازی این اتحادیه پیکره فرش استان قوی‌تر خواهد شد چراکه پس‌ازآن تأمین نیاز مواد اولیه توسط اتحادیه صورت خواهد گرفت.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر ۱۹ تعاونی فرش دستبافت در استان قزوین مشغول به فعالیت هستند که صادرات خوبی به کشورهای خارجی انجام شده است.

وی گفت: در تعاونی‌های معدنی، معادنی مانند سنگ‌آهک و گرانیت در حال فعالیت هستند؛ در تعاونی‌های تولیدی- توزیعی نیز عمدتاً کالاهای تولیدشده مانند رب گوجه‌فرنگی، ماکارونی و چیپس توسط تولیدکنندگان عرضه می‌شود.

بهزادپور بیان کرد: در تعاونی‌های صنفی نیز چند تولیدکننده با هم یک تعاونی را تشکیل می‌دهند؛ برای مثال چند قناد با هم یک تعاونی تشکیل می‌دهند تا از طریق تعاونی مواد اولیه خود را به سهولت تهیه کنند.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در پایان با اشاره به اینکه در حوزه مشاغل خانگی هیچ تعاونی در استان تشکیل نشده است، تشریح کرد: در تعاونی‌های تأمین نیاز تولیدکنندگان نیز چند تولیدکننده با هم یک تعاونی تشکیل می‌دهند، در استان قزوین در شهر دانسفهان تعاونی کفش و در شهرستان آبیک نیز یک تعاونی فرش دستبافت تأسیس شده است که دیگر تعاونی‌های شهرستان مواد اولیه را از آن تهیه می‌کنند.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه