• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ هزار نفر در استان از فرش دستباف ارتزاق می‌کنند، گفت: تولیدکنندگان این شغل ایجاد ترافیک نمی‌کند بلکه ایجاد اشتغال و امنیت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، به  نقل از گزارش قلم پرس، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ هزار نفر در استان از فرش دستباف ارتزاق می‌کنند، گفت: تولیدکنندگان این شغل ایجاد ترافیک نمی‌کند بلکه ایجاد اشتغال و امنیت می‌کنند.

اسماعیل چمنی  در نشست با صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارآفرینان آذربایجان‌شرقی با رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: از صنعتی صحبت می‌کنم که سابقه ۳ هزار ساله دارد، در کشور ما ۸ میلیون نفر از هنر صنعت فرش ارتزاق می‌کنند که عینیت با اقتصاد مقاومتی دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ هزار نفر در استان از فرش دستباف ارتزاق می‌کنند، افزود: تولیدکنندگان این شغل ایجاد ترافیک نمی‌کنند بلکه ایجاد اشتغال و امنیت می‌کنند.

چمنی توضیح داد: تمام قالیبافان طبق مصوبه مجلس باید از بیمه قالیبافی استفاده  کنند ولی از ۶۰۰ هزار نفر به ۳۰۰ هزار رسیدیم که در استان ما نیز از ۹۰ هزار خانوار به ۴۵ هزار خانوار رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: اشتغال موضوع اصلی مشکلات ما در این صنعت است به‌طوریکه با ۲۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌توان به اشتغال در این صنعت دست یافت.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان ساخت: البته پنج برابر شدن قیمت مواد خام و اولیه از مشکلات فرش بوده همچنین تسهیلات بانکی ۱۰ میلیونی پرداخت نمی‌شود ولی برای برخی‌ میلیاردها پرداخت می‌شود.

وی متذکر شد: نرخ ارز را دولت تعیین نمی‌کند بلکه عرضه و تقاضا تعیین می‌کند، از این‌رو این نرخ‌های متغیر ما را با مشکلات زیادی روبه رو کرده است.

چمنی گفت: متاسفانه مالیات را به‌جای مبنای درآمد بر مبنای سابقه می‌گیرند که انصاف نیست

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه