• شهادت مظلومانه سردار سرافراز اسلام و سرباز ولایت و یاور امت، شهید حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه امام زمان(عج) ، مقام معظم رهبری و عموم ملت ایران تسلیت عرض می نماییم.
 • گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

   مدیر کل امور عشایری استان ایلام با اشاره به اینکه هم اکنون سالانه حدود ۱۲۰ تن پشم در بدره تولید می شود، گفت: طرح «پشم تا فرش»در این شهرستان اجرایی می شود.

  به گزارش سایت اطلاع رسانی تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، علی سلیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از مزیت های مهم شهرستان بدره دامپروری و تولید محصولات دامی از جمله پشم است، هم اکنون سالانه حدود ۱۲۰ تن پشم تولیدشده در این شهرستان تبدیل به فرش های نفیس می شود.
    
    وی افزود: این شهرستان منطقه ای مستعد و خوش آب و هواست که هم اکنون در آن طرح پشم تا فرش در آن اجرا می شود.
    
    سلیمی ادامه داد: در این بین امسال امور عشایری بدره برای خرید تضمینی پشم تولیدی دامداران این منطقه دست به کار شده و پشم تولیدی نه تنها از شهرستان ها خارج نمی شود بلکه در همین منطقها به نخ تبدیل و به اشتغال و تولید رنگ و بوی واقعی بخشیده است.
    
    وی عنوان کرد: اداره امور عشایر بدره اقدام به اجرای پروژه پشم تا فرش در شهرستان کرده که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی محصولات عشایری سبب ایجاد اشتغال ۲۰۰ تا ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در میان این شهرستان شده است.
    
    مدیر کل امور عشایری استان ایلام تصریح کرد: نخ تولیدی شهرستان در این شهرستان به فرش های دست بافت نفیس تبدیل می شود، پشمی که در بدره تولید می شود پس از یک سری فرآوری به خانه های روستائیان منتقل و با دستان هنرمند بانوان روستایی محصولی باارزش تولید و روانه بازارهای جهانی می شود.
    
    سلیمی افزود: تولید یک هزار تن گوشت قرمز، ۹۵۰ تن شیر و ۱۷ تن روغن حیوانی در سال از ظرفیت های حوزه دامپروری شهرستان بدره است.
    
    شهرستان بدره دارای ۸۰۰ خانوار عشایری با جمعیت بیش از سه هزار نفر است که در حوزه های مختلف کشاورزی و دامپروری سبک و سنگین فعالیت می کنند و با توجه به نگهداری بیش از ۱۰۰ هزار راس دام سالانه یک هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز، سه هزار تن شیر و ۲۰۰ تن سایر محصولات وابسته دامی تولید می کنند.
    
    بدره در ۸۷ کیلومتری ایلام قرار دارد که طبق نتایج آخرین سرشماری نفوس و مسکن دارای ۱۵ هزار و ۶۱۴ نفر جمعیت دارد.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه