• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در استان زنجان با وجود این که ۱۲ هزار نفر بافنده فرش وجود دارد که عمدتا بانوان هستند اما سهم فرش استان با برند زنجان در بازار بسیار کم است.

شهرام طهماسبی در نخستین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان زنجان با اشاره به این که در دنیای امروزی کارآفرینی مفهوم دیگری دارد و به معنای توسعه و پیشرفت است، تصریح کرد: تعالی و پیشرفت در کشور های مختلف متاثر از دو نوع عنصر دانایی و خلاقیت است و این فقط از عهده کارآفرین بر می آید.
    
    به گفته وی امروز در حوزه اشتغال با وجود چندین میلیون نفر بیکار در کشور مشکل وجود دارد، دولت تلاش بر ایجاد اشتغال و از طرفی سعی بر حفظ اشتغال موجود دارد که برای این امر منابعی از تسهیلات بانکی و منابع عمومی اختصاص داده است.
    
     طهماسبی با بیان این که اگر از سمت هدف‌گیری اشتغال به سمت هدف گیری کارآفرینی می‌رفتیم وضعیت بهتر از این بود، خاطر نشان کرد: با وضع تحریم‌های حال حاضر برخی از کارگاه‌های تولیدی شاهد نا کارآمدی هستند که اگر کارگاه‌ها در تامین مواد اولیه، نگه داشت نیرو، تولید محصول برای صادرات کارآفرینی می‌کرد می‌توانست بسیار کمک کننده باشد.
    
     وی با بیان این که ایران یک درصد جمعیت دنیا را دارد اما در اقتصاد دنیا نقشی ندارد، افزود: ایران تنها تولید کننده نیم درصد از اقتصاد دنیا است با این که اگر تمرکز بر حوزه کارآفرینی می‌کردیم بسیار موفق‌تر بودیم.
    
    رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اشاره به این که در حوزه کارآفرینی سه مانع اساسی وجود دارد گفت: موانع اصلی از جمله موانع ادارای، فرهنگی و قانونی است که باید تسهیل شوند که همین امر در حوزه بانوان نیز اجازه کار را می‌گیرد و نمی‌توان از فرصت ها استفاده لازم را کرد.
    
    وی با بیان این که در حوزه اشتغال و تولید نیازمند همکاری بین دستگاهی هستیم، خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت‌های خوب استان در حوزه کارآفرینی استفاده کنیم و برای این امر روستاهایی به عنوان پایلوت برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده است.
    
    به گفته وی اگر تفکر کارآفرینی داشته باشیم شاید بخش عمده جمعیت روستایی مخصوصا بانوان بتوانند وارد چرخه اقتصادی شده و به جای مصرف کننده، خود تولید کننده باشند خصوصا در تولید صنایع دستی، که این امر نیازمند ارائه ایده است و باید یادآور شد که ما تسهیل‌گری را جدی نگرفته‌ایم.
    
     طهماسبی گفت: طبق قانون ششم توسعه باید ۱۰۰ هزار نفر تسهیل‌گر تقویت شوند تا به شهرها، حاشیه شهر‌ها و روستا‌ها بروند و آموزش‌های لازم را ارائه دهند.
    
    فرماندار زنجان نیز در ادامه جلسه با اشاره به این که استان توانمندیهای بالایی دارد اما در حوزه بازار یابی با مشکل مواجه است گفت: در استان زنجان با وجود این که ۱۲ هزار نفر بافنده فرش وجود دارد که عمدتا بانوان هستند اما سهم فرش استان با برند زنجان در بازار بسیار کم است.
    
    وی افزود: عموما افرادی که فرش بافی می‌کنند تامین موادشان از قم و تبریز انجام میشود و فرش زنجان با برند تبریز به فروش می‌رسد و به نظر می‌رسد که باید برای توانمند‌سازی افراد، مجموعه پشتیبانی و بازاریابی ایجاد شود و فعالیت اقتصادی افراد صرفا محدود به خانواده نباشد.
    
    مدیرکل کمیته امداد نیز در ادامه جلسه با بیان این کوچک‌ترین اقتصاد، مربوط به اقتصاد خانواده است و باید تاب آوری آن را بالا برد، گفت: خانواده نقش مضاعف برای زنان ایجاد می‌کند و باید به صورت تحقیقاتی و عمیق به مسئله خانواده و مادران پرداخت و تاب آوری آن را در برابر مخاطرات بالا برد و مولفه‌های دیگر در کنار آموزش به کار برد.
    
    وی با بیان این که در سال گذشته ۲ هزار و ۸۸۰ شغل با کمک بانک‌ها انجام شد، افزود: ۲۹ درصد اشتغال ایجاد شده برای زنان سرپرست خانوار بود که اگر در استان کارآفرینان حرفه‌ای شناسایی شوند و یا ایجاد شوند و پایین دستی‌ها را به این‌ها ارتباط دهیم می‌توانیم میزان ایجاد اشتغال را بسیار بیشتر از ۴۵۰ شغل تعریف شده در کارگروه در سال کنیم.
    
    صفری به بیان این که جنگ امروز مربوط به بازاریابی نیست بلکه بازارسازی است، افزود: پیوند مشاغل بالادستی و پایین دستی اگر تقویت شوند همه بخش‌ها از جمله زنان خانواده می‌توانند در ایجاد اشتغال و وارد شدن به چرخه تولید بسیار موثر باشند.


پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه