• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

رئیس سازمان صنعت و معدن همدان بستر تولید فرش تجاری در همدان را مهیا دانست و گفت: مشکلی برای تامین مواد اولیه فرش در همدان وجود ندارد.

حمیدرضا متین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: یکی از فرصت‌های بزرگ برای کاهش نرخ بیکاری، افزایش درآمد اقتصادی خانوار، ایجاد اشتغال بویژه در نقاط روستایی و برای بانوان توجه به تولید فرش دستباف است و باید در این مسیر بسترسازی لازم به عمل آید.

وی افزود: اعتقاد داریم در دوره‌ای که مشکلات خاص داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف صنعت بحران و رکود ایجاد کرده است توجه به تولید فرش دستباف و گره‌هایی که بر تارهای دار قالی زده می‌شود، می‌تواند در کاهش بحران بیکاری بویژه در بخش بانوان نقش غیرقابل انکاری ایفا کند.

متین بیان کرد: در دوره‌ای که کمبود آب در بخش کشاورزی مشکلات فراوانی را ایجاد کرده و موجبات بیکاری و به تبع آن کاهش درآمد خانواده‌های روستایی شده است توجه به فرش دستباف می‌تواند نقش انکارناپذیری در این زمینه ایفا کند.

وی عنوان کرد: دست اندرکاران فرش دستباف استان اعتقاد دارند در تولید و تجارت فرش فضای مناسب وجود دارد چراکه بسترها در این زمینه فراهم بوده و استان دارای پتانسیل‌های مادی و معنوی قابل توجهی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بیان کرد: استان همدان در بحث تولید فرش شهرت جهانی داشته و به عبارتی نیروی انسانی ماهر در تولید فرش وجود دارد که می‌توان بهترین بهره‌برداری را از این ظرفیت برای اشتغالزایی و درآمدزایی داشت.

وی با اعلام اینکه مشکلی برای تامین مواد اولیه اعم از دار، ابزار و الیاف موردنیاز و طرح و نقشه در استان نیست، اظهار داشت: نیاز به اخذ مجوزهای گوناگون و به عبارتی بوروکراسی اداری طولانی مدت برای شروع کار ندارد.

متین با تاکید بر اینکه برای تولید فرش دستباف صرفا نیاز به ایجاد بازار محصول و دریافت سفارش داریم، گفت: اگر در این زمینه بتوانیم تمرکز و عزم ملی و استانی داشته باشیم قادر به خلق حماسه اقتصادی در حوزه فرش نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه بازرگانان و تجار استان همدان باید در زمینه توسعه بازارهای فرش دستباف همدان گام‌های جدی از جمله بازاریابی در کشورهای مختلف بردارند، بیان کرد: فرش ایران و به تبع آن استان همدان در سال‌های گذشته با تحریم مواجه بود و همین امر سبب بروز مشکل برای فعالان این حوزه شده بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان افزود: با توجه به اینکه به حوزه فرش در برجام اشاره و تحریم‌های این کالای ایرانی نیز برداشته شده انتظار می‌رود تجار و بازرگانان در راستای سفارش‌پذیری برای این کالا اقدام کنند چراکه تولید فرش دستباف باید براساس سفارش باشد تا از ایجاد ضرر و زیان در این حوزه جلوگیری شود.

منبع : مرکز ملی فرش ایران

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه