• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »


رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی 4 ماهه اول سال جاری 2497 کیلوگرم فرش دستباف به ارزش بیش از 169 هزار دلار، معادل 5 میلیارد و 876 میلیون ریال از گمرکات استان صادر شد.


سعید کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این میزان از صادرات شامل انواع فرش دستباف و قالیچه و... می‌شود که در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف صادر شده است.

وی با بیان اینکه این فرش‌ها توسط قالیبافان استان تولید شده، عنوان کرد: همچنین عمده‌ترین مقاصد صادراتی ما به کشورهای بحرین، اسپانیا، قطر، ایالات متحده آمریکا، کویت و افغانستان بوده است.

کاظمی تصریح کرد: براساس برنامه‌های عملیاتی اقتصاد مقاومتی سال 96 و تاکید بر توسعه اشتغال و با عنایت به پایین بودن سرانه اشتغال در حوزه فرش دستباف تعداد 21 واحد تولید فرش متمرکز همراه با سه واحد تامین کننده مواد اولیه و دو سایت طراحی فرش با تسهیلات موردنیاز 170 هزار و 900 میلیون ریال راه اندازی شده است.

وی افزود: این مجموعه ها با هدف ارتقای کمی و کیفی و تاکید بر توسعه صادرات، پرهیز از تولیدات بی هدف و زمینه‌سازی فرهنگ سفارش‌پذیری راه اندازی شده است.

کاظمی در خصوص مشکلات موجود در صنعت فرش تصریح کرد: رکود بازار فرش و پایین بودن قیمت فرش‌ و مشکلات مربوط به نوسانات قیمت‌ها موجب شده به طور کلی تولید و فروش داخل کاهش داشته باشد.

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه نبود تنوع در طرح و نقشه، عدم دسترسی به طرح و نقشه مناسب و توجه نکردن به رنگ‌بندی فرش‌های دستباف از دیگر مشکلات این حوزه است، خاطرنشان کرد: فرش دستباف نیاز به یک بازنگری اساسی در طرح و نقشه دارد تا بتواند ارزش افزوده بیشتری را تولید کند.

کاظمی ادامه داد: تولید و تجارت سنتی و عدم توانایی در بازاریابی مطلوب و فروش موفق، بازاریابی غیرعلمی و سنتی، عدم دسترسی به مصرف‌کننده واقعی، وجود واسطه‌ها و دلال‌های فرش، کاهش نقدینگی در هنر صنعت فرش و نیاز به تامین منابع مالی ارزان قیمت از مشکلات اساسی صنعت فرش به شمار  می‌آید.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه