• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: جهش تولید با مشارکت مردم در هنر صنعت فرش دستباف همدان محقق می شود و این هنر صنعت نیازمند هم اندیشی و برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت است و می تواند مصداق بارز جهش تولید باشد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از گزارش  ایرنا، احمد شانیان در دهمین گردهمایی و کارگاه آموزشی روسای ادارات فرش دستباف اداره کل صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور به میزبانی همدان با تاکید بر ظرفیت های بی نظیر استان در زمینه طرح و نقشه، مواد اولیه و نیروی ماهر افزود: فرش همدان باید از روش سنتی به آکادمیک تغییر کند و در این خصوص نیاز به فرهنگسازی دارد.

وی با بیان اینکه فرش دستباف همدان تشکل های همراه و همدل دارد خاطرنشان کرد: راه اندازی هنرستان فرش را در سایر شهرستان ها نیز پیگیری می کنیم.

مدیرکل صمت همدان با اشاره به حمایت های دولت سیزدهم در پشتیبانی از مشاغل خانگی به ویژه فرش دستباف گفت: با توجه رشد ۱۱ درصدی صادرات فرش دستباف در کشور به طور قطع امسال در استان شاهد رشد اقتصادی این هنر صنعت خواهیم بود.

وی تصریح کرد: دستگاه های متعددی در امر فرش دخیل هستند و هر چقدر در این زمینه همراهی و تعامل داشته باشیم شاهد اثرات و نتایج بهتری هستیم.

شانیان حل و فصل مسائل و مشکلات حوزه فرش دستباف را از اولویت های صمت استان دانست و گفت: با پیگیری استاندار همدان و این اداره کل در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی چندین بار مباحث مربوط به فرش مطرح که منتج به مصوباتی برای رفع برخی مشکلات فعالان این عرصه مانند ورود موقت فرش به کشور جهت رفو و ترمیم فرش شده است.

در دولت سیزدهم نقش صمت استان در توسعه اقتصادی همدان مشهود است

مدیرکل امور اقتصادی استانداری همدان نیز در این رویداد با اشاره به پیگیری های مدیرکل صمت در راستای گره گشایی از فعالان فرش گفت: فرش دستباف از اهمیت ویژه ای نزد مسئولان ارشد استان به ویژه استاندار همدان دارد و این مهم در دستور کار مستمر کارگروه های تخصصی مربوطه قرار دارد.

محمد علی محمدی با اشاره به پیگیری برای ایجاد خانه خلاق فرش و هنرستان فرش در همدان خاطرنشان کرد: در حوزه تولید و فروش فرش دستباف شاهد تلاش و تکاپوی استان هستیم و استاندار همدان تاکیدات فراوانی بر موضوع رفع دغدغه های فعالان حوزه فرش دارد.

وی با اینکه در دولت سیزدهم شاهد رونق اقتصادی استان در بخش های مختلف هستیم افزود: نقش صمت استان در توسعه صنعتی و تولیدی این خطه مشهود است.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری همدان تصریح کرد: محصولات تولیدی استان به واسطه رشد صنایع در بازارهای داخلی و خارجی حضور پررنگ دارد و در ارزآوری برای کشور اثرگذار هستند.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه