• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

جناتی، عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش دستباف گفت: از نظر کیفیت فرش دستباف ایرانی در بازار های جهانی بی رقیب است اما از نظر فروش، کشور هند بازار جهانی را تصاحب کرده است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از خبرگزاری بازار،عباس جناتی در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو) در گفت‌وگو اظهار کرد: اتحادیه فرش برای نخستین بار است که در نمایشگاه اکسپو شرکت کرده و در این نمایشگاه با چند گروه تجاری گفتگو هایی انجام شده که امیدواریم ثمر بخش باشد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش دستباف ایران افزود: فرش دستباف حوزه گسترده ای دارد که با نمایش در این قبیل رویداد ها نمی تواند به درستی آن را معرفی کرد.

وی گفت: نمایشگاه های اختصاصی فرش دستباف در شهریور ماه هر سال برگزار می شود.

وی با بیان اینکه فرش دستباف ایران در بازار جهانی رو به افول است، انتقاد کرد: تحریم های داخلی و خارجی و قوانینی که وضع می شود دلیل عدم اقبال از این کالا است.

جناتی بیان کرد: در وضع قوانین، فرش دستباف با سایر کالاهای تجاری و صنعتی در یک رده دیده شده است و متاسفانه درک صحیحی از تولید و صادرات این کالای با ارزش وجود ندارد.

عدم دسترسی ایرانی ها به بازار های جهانی

وی بیان کرد: با توجه به عدم دسترسی ایرانی ها به بازار های جهانی تولیدات ما متناسب با سلیقه های روز دنیا نیست.

جناتی گفت: فرش دستباف ایرانی به این شکل نیست که حتما فروش رفته باشد و بعد از آن صادر شود، اکثر فرش ها در انبار های خارج از کشور دپو می شود و سپس به مرور فروش می رود اما از نظر بانک مرکزی صادرات به منزله فروش است.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی تنها ارفاقی که به ما داشته این است که باید یکساله پیمان ارزی را باطل کنیم و امکان این موضوع برای ما فراهم نیست.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش دستباف ایران گفت: برای ابطال پیمان ارزی باید قبل از فروش کالا دلار آزاد 62 هزار تومانی بخریم و 42 هزار تومان با بانک تسویه کنیم که این روند برای صادر کننده فرش دستباف صرفه ندارد.

وی یاد آور شد: از نظر کیفیت فرش دستباف ایرانی در بازار های جهانی بی رقیب است اما از نظر فروش، کشور هند بازار جهانی را تصاحب کرده است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه