• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

رئیس کمیسیون فرش دستباف، صنایع دستی و گردشگری اتاق تعاون ایران از شناسنامه دار کردن فرش دستباف از ابتدای سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: شناسنامه فرش مثل سند ماشین و خانه در دفترخانه ها ثبت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از ایسنا، عبدالله بهرامی درباره جزئیات شناسنامه و سند دار کردن فرش دستباف ایرانی اظهار کرد: اقدام بسیار خوبی که مرکز ملی فرش از یک ماه گذشته در حال انجام آن بوده بحث سر و سامان دادن به وضعیت شناسنامه فرش است.‌ در جلسه دیروز مرکز ملی فرش، مجوز کارگزاری این کار به اتحادیه تعاونی های فرش دستباف واگذار شد و بر این اساس کلیه فرشها از اول سال ۱۴۰۲ شناسنامه دار می شوند.
به گفته وی با شناسنامه دار شدن فرشهای دستباف، امکان سنددار شدن آنها نیز فراهم می شود و شناسنامه های فرش مثل سند ماشین و ساختمان در دفترخانه ها و دفاتر رسمی به ثبت می رسد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف با بیان اینکه داشتن شناسنامه به فرش ارزش و اعتبار می دهد، تصریح کرد: فرش دستباف از لحاظ کیفیت کار و تنوع رنگ، بافت، مواد اولیه، نقشه و طرح مورد کارشناسی قرار می گیرد و سازمان استاندارد نیز آن را تأیید می کند تا شناسنامه ای خاص و یکدست صادر شود.

رئیس کمیسیون فرش دستباف، صنایع دستی و گردشگری اتاق تعاون ایران در عین حال درباره مزایای شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف اظهار کرد: مهمترین مزیت شناسنامه دار شدن فرش دستباف این است که با این سند می توان فرش را فروخت. دوم اینکه اگر فرش سرقت شود با توجه به اینکه دارای سند و کد پیگیری است، قابلیت شناسایی در هر نقطه از ایران و جهان را دارد.سوم اینکه چون سند در سیستم ثبت می شود جلوی فروش فرشهای تقلبی را می گیرد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در داخل کشور ممکن است فرش تبریز بافته شود ولی استانهای دیگر هم همان فرش را تولید کنند. شناسنامه دار شدن فرش، اصالت فرش را تایید و مشخص می کند این فرش واقعا در خود تبریز بافته شده یا در یک استان دیگر با هزینه کمتر تولید شده است.
به گفته بهرامی در شناسنامه فرش، نام بافنده، نوع مواد اولیه و نوع رنگهای به کار رفته اعم از گیاهی یا شیمیایی و کیفیت آنها مشخص می شود و فرش هایی که با شناسنامه یا سند صادر می شوند جایگاه فرش ایران را در مقابل کشورهای رقیب ارتقا می‌دهد.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه