• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز نیاز است تا زیست‌بوم تولید صنعت فرش دستباف با زیست بوم جدید و فضای مجازی گره بخورد و مدرن شدن بازرگانی فرش دستباف یک ضرورت است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، به نقل از ایرنا،"محمد مهدی برادران"  در مراسم نخستین بزرگداشت مشاهیر فرش دستباف ایران در تالار وحدت افزود: اگر امروز شاهدیم صنعت فرش ماشینی کشور موفق است و اقبالی دارد آن را مدیون برندینگ است، در این راستا نیاز است تا شرکت‌های جدید از فارغ التحصیلان دانشگاهی در کنار اتحادیه‌ها و اصناف قدیمی به منظور

حضور در بازارهای جدید فرش دستباف شکل بگیرد.

وی تاکید کرد: امروز نیاز است که فضای مجازی در کنار زیست‌بوم سنتی به کمک فرش دستباف بیاید.
برادران ادامه داد: درست است ایران در زمینه برند فرش دستباف در جهان مقام نخست را دارا است، اما باید آن را در قالب رسانه، فیلم، فضای مجازی و غیره پررنگ کنیم و این همایش آغازی است برای یک شروع پر امید در این حوزه.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در مجموع ۲ میلیون و ۸۲۶ هزار متر مربع فرش دستباف در کشور بافته شد که حاکی از رشد ۲۴.۷ درصدی در مقایسه با سال ۹۹ است که عمده آن در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ بافته شد.
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین از رشد ۱۰.۹ درصدی صادرات فرش دستباف در سال ۱۴۰۰ با وجود تداوم تحریم‌ها و دشواری نقل و انتقال پول خبر داد و گفت: مباحثی همچون اصالت‌سنجی و صدور شناسنامه فرش دستباف به عنوان یک اقدام مکمل ارزش‌آفرین در دستور کار است.
برادران همچنین از ثبت نشان‌های تجاری فرش دستباف برای هفت استان دیگر با همکاری وزارت امور خارجه خبر داد و اضافه کرد: در سال‌های گذشته این اقدام فقط برای ۲ یا سه استان به انجام رسیده بود.
وی یادآور شد: امروز در مجموع ۲ میلیون و ۱۲ هزار و ۵۴۲ نفر در صنعت فرش دستباف فعالیت دارند که یک میلیون و ۳۲۲ هزار نفر آنان فاقد هرگونه حمایت بیمه‌ای هستند.
وی تصریح کرد: امروز موضوع صنایع خلاق در جهان با جدیت پیگیری می‌شود و صنعتی در کشور خلاق‌تر از هنر صنعت فرش دستباف وجود ندارد.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه