• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: در سال گذشته مجریان طرح‌های فرشبافی و قالیبافی ۱۰ هزار و ۱۸۲ مترمربع انواع فرش، ورنی، گلیم و جاجیم به ارزش ۴۸ میلیارد و ۴۲۲ میلیون ریال تولید کرده‌اند.

به  نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، جهانبخش نژادجواد صبح امروز در جلسه بررسی طرح‌های اشتغال کمیته امداد اردبیل اظهار کرد: در سال گذشته مجریان طرح‌های فرشبافی و قالیبافی 10 هزار و 182 مترمربع انواع فرش، ورنی، گلیم و جاجیم تولید کرده‌اند که تولیدات مددجویان تحت پوشش در سال 95 نسبت به مدت مشابه خود در سال 94 حدود 28 درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: تولیدات فرشبافان و قالیبافان تحت حمایت به ارزش بیش از 48 میلیارد و 422 میلیون ریال ارزیابی شده که فرش‌های دستباف مددجویان به صورت تضمینی از آنان خریداری می‌شود و مبلغ پس از فروش به طور کامل در اختیار آنان قرار می‌گیرد و برخی از تولیدات نیز توسط خود قالیبافان به فروش می‌رسد.

نژادجواد با بیان اینکه 90 درصد از بافندگان تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار، نوعروسان و دختران در آستانه ازدواج تشکیل می‌دهند، افزود: مشاغل خانگی، علاوه بر درآمدزایی برای مددجویان سبب می‌شود تا آنان در کنار اعضاء خانواده خود به کار مشغول بوده و گرمابخش کانون خانواده‌ باشند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: هم اکنون 2 هزار و 351 طرح فرش، قالی، ورنی و جاجیم در سطح استان در حال اجرا بوده و 2 هزار بافنده تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که در طول اجرای طرح خدماتی مانند سنجش بینایی، بهسازی محیط کسب و کار و نظارت و ارائه مشاوره‌های تخصصی به آنان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته دو کارگاه آموزش قالیبافی برای 80 نفر از مددجویان برگزار شده است، گفت: امسال تلاش داریم با بهره‌گیری از اساتید برجسته، دوره‌های آموزشی بیشتری را برای مددجویان و فرزندان خانواده‌های تحت حمایت برگزار کنیم تا زمینه‌های خوداتکایی آنان فراهم شود.

نژادجواد یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان در سال 96 را ارتقاء 30 درصدی متراژ و رج‌شمار قالی‌ها و فرش‌های تولیدی مددجویان دانست و اظهار کرد: این امر سبب افزایش ارزش افزوده محصولات و تولیدات مددجویان می‌شود که امیدواریم با همکاری‌های هر چه بیشتر بتوانیم به این مهم دست یابیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل افزود: حسب برنامه‌های هدفگذاری شده در سال جدید درصدد هستیم در یک روستا از شهرستان‌های تابعه استان که هیچگونه آشنایی با هنر فرشبافی ندارند کارگاه‌های آموزشی برگزار کنیم که بر اساس استعدادسنجی انجام شده از مناطق مختلف استان، افراد واجد شرایط شناسایی شده‌اند که با ارائه آموزش‌های لازم می‌توانیم آنان را به سمت خودکفایی سوق دهیم.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه