• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان از ابتدای امسال با تولید یک هزار و ۱۵۹ تخته فرش دستباف ۱۴۵ میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال درآمد کسب کردند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، «محمد عرب» مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: رویکرد کمیته امداد خودکفایی و توانمندسازی مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی و یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری است.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس کارشناسان و مسئولان کمیته امداد امام(ره) برنامه‌های مختلفی را تدوین کرده‌اند، بیان داشت: در همین راستا بافت فرش توسط مددجویان کمیته امداد بستری مناسب برای کسب درآمد است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی اضافه کرد: خوشبختانه بافت انواع فرش، گلیم و نمد در بین مددجویان این نهاد گسترش یافته و این امر زمینه درآمدزایی و اشتغالزایی بسیار خوبی را برای این قشر به‌وجود آورده است.

فعالیت ۳۱۰۰ بافنده فرش در استان

عرب اضافه کرد: بافت و تولید فرش دستباف در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مشاغل خانگی در بین مددجویان زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد در استان محسوب می‌شود.

وی از فعالیت ۲ هزار و ۵۲ کارگاه خانگی و ۱۴ کارگاه تجمیعی در زمینه بافت فرش در سطح استان خبر داد و گفت: در مجموع ۳ هزار و ۱۰۰ بافنده فرش تحت پوشش کمیته امداد استان خراسان‌جنوبی مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی تبیین کرد: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از ابتدای امسال ۴ هزار و ۵۸۴ مترمربع فرش در قالب یک هزار و ۱۵۹ تخته فرش دستباف توسط مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی تولید شده است.

درآمد ۱۴۵ میلیارد ریالی از بافت فرش

عرب تصریح کرد: بیشتر بافندگان فرش دستباف را زنان مددجو و ‏سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که از نظر تأمین مواد اولیه، نظارت بر تولید فرش، برگزاری کلاس‌های ‏آموزشی دوره‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه بافت فرش ۱۴۵ میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال درآمد عاید بافندگان مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی کرد، خاطرنشان کرد: فرش‌های تولید شده در نقوش نائین، خشتی، ریزه‌ماهی، لچک‌ترنج و بته‌جقه بافته شده است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه