• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

کارزاری به منظور درخواست استفاده از ظرفیت های فرش دستباف و صنایع دستی ایران در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، به نقل از گلونی، کارزاری به منظور درخواست استفاده از ظرفیت های فرش دستباف و صنایع دستی ایران در حال برگزاری است.

قدمت و هنر و زیبایی منحصر به فرد صنایع دستی کشورمان ایران به ویژه فرش دستباف ایرانی بر هیچکس پوشیده نیست. هنر ارزشمندی که در جای جای دنیا خواهان پرشمار ایرانی و خارجی خود را دارد. یکی از ویژگی‌های خاص این محصولات تنوع بسیار و بومی بودن‌شان در هر نقطه از ایران است.

اما در حالی که ظرفیت کشور ما بسیار گسترده و در سطح متعالی است، متأسفانه در سال‌های اخیر ایران در زمینه صنایع دستی جایگاه قابل تعریفی در داخل و دنیا ندارد. طی ده سال اخیر که از عمر صنایع دستی می‌گذرد هیچ برنامه راهبردی و ساختار مدون موثر در حوزه صنایع دستی نداشتیم و اگر متولیان امر تصمیم جدی نگیرند وضعیت از این هم بدتر خواهد شد.

وجود ظرفیت میلیونی تولید کننده فرش دستباف و صنایع دستی در ایران

بالغ بر چندین میلیون نفر در کشور از این راه ارتزاق می‌کنند اما متأسفانه برنامه و بهره‌وری مناسبی برای آن‌ها وجود ندارد. این در حالی است که در حوزه تولید ظرفیت بسیار خوبی داریم که باید بهره کافی و وافی را از آن ببریم. به عقیده‌ی کارشناسان انتقادهایی به عملکرد دستگاه‌های متولی و عدم مشارکت با بخش‌های اثرگذار خصوصی و تصمیم‌ساز در این حوزه وارد است و باید بپذیریم که به جز کسانی که انحصار تصمیمات را در اختیار دارند افراد دیگری هم هستند که با تصمیم‌گیری و ارائه نظرات مثبت خود، وضعیت را به سمت شکوفایی تغییر می‌دهند.

حال جهت برون‌رفت از سیر نزولی یا از بین رفتن ارزشمندترین هنرهای اصیل ایران عزیزمان که در تمامی مناطق و شهر و استان‌ها بسیار اهمیت داشته است و همچنین کشورهای همسایه که از این آشفتگی استفاده و برای از بین بردن این هنر ارزشمند از جمله خروج طراحان و ایده‌پردازان فرش و… تلاش نموده‌اند، در سایت کارزار درخواستی خطاب به رییس جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ارائه شده است. امید که ظرفیت‌های فرش دستباف و صنایع دستی ایران روز به روز شکوفاتر شود و به این درخواست ترتیب اثر فوری داده شود.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه